Globe Trade Centre S.A. (GTC) wybuduje Apartamenty Moderna – nowoczesny zespół mieszkaniowy położony w ścisłym centrum Katowic. Rozpoczęcie budowy planowane jest na wrzesień 2008.

Zespół mieszkaniowy Apartamenty Moderna powstanie na działce zlokalizowanej w ścisłym centrum Katowic, w rejonie ulicy Mikołowskiej. Będzie to kompleks trzech budynków liczących od 5 do 9 kondygnacji, które zaoferują łącznie 384 mieszkania o podwyższonym standardzie i zróżnicowanej powierzchni od 30 do 142 mkw. Znajdą się wśród nich: jedno-, dwu- i trzypokojowe mieszkania oraz przestronne dwupoziomowe apartamenty. Na parterze – powstanie powierzchnia przeznaczona pod handel i usługi, a do dyspozycji mieszkańców zostanie oddany podziemny garaż. Architektura budynków, tworzona przez katowickie biuro architektoniczneSTABIL, nawiąże charakterem i wyglądem do stylu katowickiej moderny, odznaczającej się funkcjonalnością, spójnością formy i dbałością o detal.

„Apartamenty Moderna to pierwszy tego typu projekt w Katowicach. Łączy on wiele cech osiedla idealnego: lokalizacja w zacisznym kwartale ścisłego centrum miasta, wyjątkowy projekt architektoniczny, który czerpie z najlepszych modernistycznych tradycji Katowic; zróżnicowane metraże i funkcjonalne wnętrza mieszkań oraz bogate zaplecze handlowo-usługowe. Jesteśmy przekonani, że Apartamenty Moderna będą najlepszym adresem dla wszystkich, którzy szukają wygodnego, a zarazem eleganckiego mieszkania, w tej – nasyconej wyjątkową atmosferą – części miasta.”- mówi Michał Melaniuk, Dyrektor Komercyjny, Globe Trade Centre S.A.

Rozpoczęcie sprzedaży Apartamentów Moderna jest planowane na maj 2008. Sprzedażą mieszkań zajmie się jedna z najbardziej doświadczonych i uznanych agencji nieruchomości OBER HAUS, oddział w Katowicach, przy ul. Kopernika 4, tel. (32) 609 00 90.

Globe Trade Centre S.A. jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Za swoją dotychczasową działalność w regionie – firma otrzymała prestiżowe tytuły Dewelopera Roku Europy Środkowowschodniej w latach 2004 i 2007, a realizowane w rejonie Warszawy Osiedle Konstancja zostało uznane Inwestycją Mieszkaniową Roku 2006 regionu w Konkursie CEE Real Estate Quality Awards.

GTC tworzy osiedla i budynki mieszkalne dla nabywców o zróżnicowanych gustach i potrzebach: od nowoczesnych apartamentów aż po prestiżowe rezydencje. W 1996 roku firma wybudowała na warszawskim Mokotowie ekskluzywny zespół apartamentów „Przy Królikarni” – pierwszy kompleks szczycący się w tamtym czasie fitness clubem i basenem. Od 5 lat w sąsiedztwie Szkoły Amerykańskiej w Warszawie trwa realizacja kolejnych etapów Osiedla Konstancja, cieszącego się niesłabnącą popularnością wśród wymagających klientów, poszukujących komfortu, prestiżu i bezpieczeństwa.

W portfelu inwestycji realizowanych przez GTC w Nowej Europie jest łącznie 14 000 mieszkań i domów o powierzchni 1 200 000 mkw. netto. Inwestycje te są usytuowane w atrakcyjnych lokalizacjach w największych miastach regionu: od Warszawy, poprzez Pragę, Budapeszt, Bukareszt, aż po Półwysep Istria.

Stolica Górnego Śląska jest jednym z siedmiu polskich miast, w których GTC realizuje swoje inwestycje. Działalność w mieście spółka rozpoczęła w 2006 roku od zakupu działki, na której obecnie powstają Apartamenty Moderna.

Globe Trade Centre S.A działa w trzech kluczowych sektorach nieruchomości: obok mieszkaniowego, rozwija projekty biurowe i handlowo-rozrywkowe. Od początku działalności w 1994 roku, GTC zrealizowało wiele pionierskich inwestycji, które miały wpływ na kształt i rozwój rynku nieruchomości w Polsce. GTC jako jedna z pierwszych firm, zaangażowała się w rewitalizację pofabrycznych terenów Służewca Przemysłowego w Warszawie, tworząc tam swoje flagowe projekty: Mokotów Business Park (pierwszy w Polsce nowoczesny park biznesu) i Galerię Mokotów – pierwsze w Polsce nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe. Budując Galerię Kazimierz w Krakowie – GTC przyczyniło się do odnowienia zaniedbanych terenów po byłych zakładach mięsnych.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2019 Globe Trade Centre made by Esencja Studio