250 000 klientów odwiedziło centrum handlowe GTC w Zagrzebiu w ciągu pierwszego weekendu działalności. Portfel ukończonych inwestycji GTC wzbogacił się o trzecie, po Galerii Mokotów i Galerii Kazimierz, nowoczesne centrum handlowe.

GTC Chorwacja, spółka zależna Globe Trade Centre S.A. – czołowego dewelopera w Europie Środkowowschodniej, otworzyła 30 sierpnia 2007 w Zagrzebiu centrum handlowe Avenue Mall. W ciągu czterech dni działalności obiekt, który jest pierwszym centrum handlowym trzeciej generacji w stolicy Chorwacji, odwiedziło blisko 250 000 klientów, z czego ponad 77 000 przypadło na dzień otwarcia.

Avenue Mall to inwestycja zrealizowana przez GTC Chorwacja w dzielnicy Nowy Zagrzeb – jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w mieście. Centrum handlowe położone jest na skrzyżowaniu głównych arterii komunikacyjnych, przy trasie z centrum miasta do międzynarodowego portu lotniczego.

Otwarte w Zagrzebiu centrum, już od momentu rozpoczęcia wynajmu powierzchni handlowej, cieszyło się dużym zainteresowaniem najemców. W dniu otwarcia powierzchnia centrum była w 100% wynajęta, a w Avenue Mall swoje sklepy otworzyły największe światowe marki – m.in. Zara (pierwszy sklep w Chorwacji) , Bershka, Marks & Spencer, Esprit, Benetton, Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Lacoste, Mango oraz Sephora. Swój flagowy supermarket otworzyła tam również chorwacka sieć spożywcza Konzum. Klienci Avenue Mall mogą dodatkowo skorzystać z kina Blitz Cinestar dysponującego dziewięcioma salami zdolnymi pomieścić blisko 1 800 widzów.

Łączna powierzchnia handlowa netto w centrum wynosi 26 500 mkw. netto i mieści 130 sklepów. Większość umów najmu powierzchni w Avenue Mall została podpisana na 10 lat. Roczne przychody z wynajmu powierzchni w centrum szacuje się na 10 mln euro. Obok centrum powstał budynek biurowy klasy A – Avenue Center, mieszczący 7,000 mkw powierzchni biurowej.

Udział GTC Chorwacja w kompleksie handlowo-biurowym wynosi 70%.

Rzeczoznawcy z międzynarodowej firmy CB Richard Ellis wycenili obiekt na 163 milliony euro.

Nowa inwestycja GTC wyróżnia się również pod względem architektonicznym. Jest przykładem obiektu nie tylko spełniającego międzynarodowe standardy, ale przy tym wyjątkowo przyjaznego dla klienta. Budynek zaprojektował Ed Jenkins z pracowni architektonicznej Laguarda.Low, która brała udział w powstawaniu licznych centrów handlowych na całym świecie – m.in. w Rosji, Portugalii, Hiszpanii, Włoszech, Brazylii, Chinach i Japonii. Pomocą inwestorowi w zakresie przygotowania koncepcji i składu najemców (tzw. tenant mix) służył znany międzynarodowy konsultant Leigh Speakman. Agentami pośredniczącymi w wynajmowaniu powierzchni byli konsultanci specjalizujący się w rynku nieruchomości komercyjnych z firmy Coliers International.

W marcu 2006 roku deweloper zakupił w dzielnicy Nowy Zagrzeb kolejną, atrakcyjną 1,2-hektarową działkę, na której powstanie centrum handlowo-biurowe o łącznej powierzchni 24 000 mkw. netto. GTC Chorwacja jest także partnerem inwestycji na wybrzeżu półwyspu Istria, gdzie powstaną apartamenty o łącznej powierzchni 23 000 mkw., 5-cio gwiazdkowy hotel oraz pełnowymiarowe pole golfowe.

GTC aktywnie inwestuje w sektorze centrów handlowych w regionie. Oprócz ukończonych już Galerii Mokotów, Galerii Kazimierz i Avenue Mall, firma realizuje samodzielnie lub we współpracy z partnerami budowę nowoczesnych centrów handlowych w Polsce, Czechach, Chorwacji Rumunii i Bułgarii. Łączna powierzchnia netto przypadająca na Globe Trade Centre S.A. w tych inwestycjach to blisko 300,000 mkw.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio