GTC pozyskała dwóch prestiżowych najemców do swej wrocławskiej inwestycji – GLOBIS Wrocław.Na rok przed zakończeniem budowy spółka wynajęła 1600 mkw. powierzchni w biurowcu.

Globe Trade Centre S.A. (GTC) podpisała umowy najmu 1600 mkw. powierzchni biurowej w GLOBIS Wrocław. Pierwsi najemcy – Raiffeisen Bank i Kancelaria Notarialna AJ Tarkowski wprowadzą się do nowych biur po zakończeniu budowy, które jest planowane na pierwsze półrocze 2008 roku.

Raiffeisen Bank zajmie w GLOBIS Wrocław łącznie 1250 mkw. Na parterze powstanie oddział detaliczny, a na pierwszym piętrze siedziba regionalna banku. Kancelaria AJ Tarkowski wynajmie na swoje biuro 350 mkw.

GLOBIS jest pierwszą inwestycją biurową spółki GTC S.A. we Wrocławiu, jest realizowana przez GTC Globis Wrocław – spółkę w 100% zależną od Globe Trade Centre S.A. Powstaje przy skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i Swobodnej, w bezpośrednim sąsiedztwie nowo wybudowanej galerii handlowej – Arkady Wrocławskie i licznych powstających wokół inwestycji komercyjnych i mieszkaniowych, w niedalekiej odległości o Dworca Głównego PKP i PKS. Nowy biurowiec będzie liczył łącznie dwanaście kondygnacji – jedenaście o średniej powierzchni 1200 mkw. – przeznaczonych na biura i parter z 850 mkw. powierzchni handlowo-usługowej.

Przestrzeń biurowa została zaplanowana tak, by mogła pomieścić biura jednego lub kilku najemców. Projekt i kształt budynku umożliwią efektywne rozplanowanie przestrzeni i swobodny dostęp światła dziennego, tworząc komfortowe warunki pracy.

Projekt architektoniczny GLOBIS Wrocław opracował wrocławska pracownia architektoniczna Studio EL kierowana przez Edwarda Lacha. Zaprojektował on kompaktową podłużną bryłę o nowoczesnej architekturze, rozciągającą się wzdłuż ulicy Powstańców Śląskich. Zwieńczeniem budynku jest przeszklony narożnik, w którym zaplanowano główne wejście. Pod ziemią powstanie parking dla 200 samochodów.

Za wynajem powierzchni w GLOBIS Wrocław odpowiadają agencje: IK Development i Knight Frank. IK Development to lokalne wrocławskie biuro nieruchomości, wyspecjalizowane w wynajmie nieruchomości komercyjnych. Knight Frank jest częścią międzynarodowej firmy doradczej działającej na rynku nieruchomości.

Wrocław jest jednym z siedmiu miast działalności Globe Trade Centre S.A. w Polsce, obok Warszawy, Krakowa, Poznania, Katowic, Łodzi i Częstochowy. W październiku 2007 roku spółka zależna GTC nabyła w mieście 1,3 ha gruntu przy ulicy Karkonoskiej, pomiędzy centrum a Specjalną Strefa Ekonomiczną w Kobierzycach. Na zakupionym terenie GTC planuje budowę kompleksu biurowego o powierzchni 30 000 mkw.

Dodatkowe informacje na temat inwestycji na stronie:
www.gtc.com.pl/pub/projects/globis/index.htm

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio