Globe Trade Centre S.A. (GTC), wiodący deweloper nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowej, podpisał umowę z BDO Sp. z o.o., na mocy której spółka przedłużyła o kolejne pięć lat wynajem powierzchni biurowej w budynku Globis Wrocław.

 

BDO Sp. z o.o., jedna z pierwszych w Polsce międzynarodowych firm audytorskich, obsługująca między innymi przedsiębiorstwa znajdujące się na „Liście 500”, zestawieniu największych polskich firm dziennika „Rzeczpospolita”, a także spółki giełdowe, instytucje finansowe i fundusze inwestycyjne, przedłużyła umowę najmu powierzchni biurowej w budynku Globis Wrocław należącym do GTC. Umowa zapewnia spółce pozostanie w budynku co najmniej do 2018 r.

 

„Przedłużenie umowy najmu z BDO Sp. z o.o. jest dowodem uznania spółki dla jakości biur wybudowanych oraz zarządzanych przez GTC. Konsekwentnie dążymy do umacniania naszej wysokiej pozycji na rynku nieruchomości biurowych. Zaufanie, jakim obdarzają nas Klienci decydujący się na przedłużenie współpracy, potwierdza, że działania GTC odpowiadają aktualnym potrzebom rynku i wymaganiom najemców” – powiedziała Katarzyna Pankiewicz, Dyrektor Leasingu GTC. 

 

Budynek Globis Wrocław, usytuowanyw ścisłym centrumstolicy Dolnego Śląska, oferuje najemcom łącznie 14 500 m kw. powierzchni biurowej klasy A. Budynek oddano do użytku w 2008 r. Wśród najemców są firmy takie jak Medicover, HP oraz Raiffeisen Bank.

 

***

 

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC) to jeden z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Powstała w 1994 r. w Warszawie Spółka obecnie działa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, na Słowacji i Ukrainie. GTC realizuje inwestycje i zarządza nimi w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków i parków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym. Firma wybudowała nieruchomości komercyjne o łącznej powierzchni ponad 950 000 m kw. netto i nieruchomości mieszkaniowe o łącznej powierzchni 300 000 m kw. GTC obecnie jest właścicielem ok. 602  000 m kw. powierzchni komercyjnej (z czego udział GTC wynosi 548 000 m kw.). Spółka posiada również imponujący portfel inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,2 mln m kw. powierzchni komercyjnej i 615 000 m kw. mieszkaniowej. Łączne aktywa Grupy wynoszą ponad 1,9 mld euro. Akcje GTC są notowane na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowego indeksu Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250 skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie oraz FTSE EPRA/NAREIT Emerging Index. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio