Lighthouse Holdings s.a., w której Globe Trade Centre SA ma 31,6% udziałów, sprzedała swój cały 87,5-proc. udział w Lighthouse Vltava waterfront towers s.r.o. funduszowi zarządzanemu przez Deka Immobilien GmbH. Transakcję przeprowadzono przy wycenie biurowca na poziomie 76,5 mln EUR i stopie kapitalizacji 5,65%.

Biurowiec Lighthouse położony jest w dzielnicy Holesovice nad brzegiem Wełtawy, kilka minut drogi od centrum Pragi. Oferuje 27 000 mkw. powierzchni do wynajęcia netto i szczyci się listą renomowanych najemców – m.in.: VZP (czeski zakład ubezpieczeń zdrowotnych), towarzystwo ubezpieczeniowe DIRECT, Iscare Clinic, Sixth, Pharmaswiss, Delta Systems, Konica Minolta, Impast-Corti, LMC. Lokalizacja budynku oraz jakość zawartych umowy najmu czynią biurowiec Lighthouse pierwszorzędnym produktem inwestycyjnym w Pradze.

Doradcą komercyjnym GTC przy sprzedaży budynku była firma
Jones Lang LaSalle.

Globe Trade Centre realizuje w Czechach wspólnie z partnerami (Deutsche Bank i BSG Group) inwestycje komercyjne i mieszkaniowe o łącznej powierzchni około 500 000 mkw.

Pod koniec września 2007 roku GTC Romania sprzedała funduszowi zarządzanemu przez IXIS AEW Europe 100% udziałów w America House, biurowcu klasy A w pierwszorzędnej lokalizacji w Bukareszcie. Wycena budynku została oparta na stopie kapitalizacji w wysokości 5,55%.

Transakcje w Bukareszcie i Pradze potwierdzają najwyższą jakość aktywów GTC, jak również wskazują na dalszy wzrost wartości nieruchomości komercyjnych w regionie.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio