• BlackRock początkowo wynajmie 3,5 tys. m kw. w biurowcu GTC White House, z możliwością powiększenia biura do 7,7 tys. m kw.
  • White House jest nowoczesnym biurowcem klasy A, budowanym przez GTC na Węgrzech
  • Całkowita powierzchnia najmu budynku wynosi 21,5 tys. m kw.

BlackRock, światowy lider w zarządzaniu aktywami, podpisał umowę najmu 3,5 tys. m kw. powierzchni biurowej w White House. Budynek ten jest obecnie w trakcie realizacji przez GTC w Budapeszcie, a jego otwarcie jest zaplanowane na I kwartał 2018 r. Umowę podpisano z klauzulą umożliwiającą powiększenie biura do 7,7 tys. m kw. od kwietnia 2018 r.

BlackRock otworzył nowe centrum innowacji i technologii w Budapeszcie, co wiązało się z koniecznością natychmiastowego pozyskania wysokiej jakości powierzchni biurowej. Władze GTC na Węgrzech zaoferowały elastyczne rozwiązanie zapewniając tymczasową powierzchnię biurową w Duna Tower, mającą w czterech etapach finalnie sięgnąć 3,5 tys. m kw. w III kwartale 2017 r. GTC zakupiło Duna Tower w listopadzie 2015 r. i przeprowadziło generalną renowację budynku, w tym odnowę przestrzeni wspólnej
i wyposażenia technicznego.

Byliśmy bardzo dokładni wybierając nasze biuro w Budapeszcie, ponieważ chcieliśmy, aby odzwierciedlało ono innowacyjną kulturę naszej firmy. White House zaadresował wszystkie kluczowe dla nas potrzeby, w tym lokalizację, infrastrukturę budynków i udogodnienia, a także zdolność do przystosowania powierzchni do naszego przyszłego wzrostu. Szukaliśmy nie tylko biurowca, ale chcieliśmy także nawiązać długoterminową współpracę na Węgrzech z GTC jako deweloperem i gospodarzem”, komentuje Melanie Seymour, Dyrektor Zarządzająca i Prezes BlackRock w Budapeszcie.

White House jest nowoczesnym budynkiem biurowym klasy A, oferującym 21,5 tys. m kw. powierzchni najmu. Najnowocześniejszy projekt GTC na Węgrzech cechuje zachwycająca, zielona architektura, w tym całkowicie odnowiony budynek w stylu loftowym z przełomu wieków, o powierzchni 2 tys. m kw. White House ma zostać ukończony w I kwartale 2018 r.

Cieszę się, że BlackRock wybrał Węgry i White House jako stałą lokalizację dla swojego centrum innowacji i technologii w Budapeszcie. To ważny krok naprzód dla GTC na Węgrzech i uhonorowanie naszej strategii rozwoju w regionie. GTC oferuje BlackRock najwyższą elastyczność w ich pracy biurowej w doskonałym obiekcie i jesteśmy dumni, że możemy być częścią ich sukcesu”, dodaje Robert Snow, Dyrektor Zarządzający GTC na Węgrzech.

“Cushman & Wakefield jest bardzo dumny z tego, że reprezentował BlackRock w tej ważnej transakcji biurowej i liczymy na dalszą współpracę”, dodaje Gergely Pados, Partner Zarządzający Cushman & Wakefield na Węgrzech.

O BLACKROCK

BlackRock jest globalnym liderem w zarządzaniu inwestycyjnym, zarządzaniu ryzykiem i doradztwie dla klientów instytucjonalnych i detalicznych. 31 marca 2017 r. zarządzane aktywa BlackRock były warte 5,4 bilionów USD. BlackRock pomaga klientom z całego świata osiągnąć swoje cele i pokonać wyzwania, między innymi dotyczące oddzielnych kont, funduszy inwestycyjnych, iShares® (funduszy giełdowych) i innych połączonych instrumentów inwestycyjnych. BlackRock oferuje również zarządzanie ryzykiem, doradztwo i usługi w zakresie instrumentów inwestycyjnych dla szerokiej gamy inwestorów instytucjonalnych poprzez BlackRock Solutions®. Od 31 marca 2017 r., firma może się pochwalić zatrudnieniem w wysokości 13 000 pracowników w ponad 30 krajach i znaczącą obecność na globalnych rynkach, włącznie z Ameryką Północną i Południową, Europą, Azją, Australią oraz Bliskim Wschodem i Afryką. Więcej informacji na stronie firmy: www.blackrock.com.

O WHITE HOUSE

GTC White House w Budapeszcie jest budynkiem biurowym klasy A o łącznej powierzchni najmu 21,5 tys. m kw. oferującym 299 podziemnych miejsc parkingowych. Nowoczesny projekt charakteryzuje się zachwycającą, zieloną architekturą, w tym całkowicie wyremontowanym budynek w stylu loftowym z przełomu wieków o powierzchni 2 tys. m kw. i zielonym dachem. White House jest budowany według standardu LEED Gold i zostanie oddany w I kwartale 2018 roku.

O GTC I GTC HUNGARY

Grupa GTC jest wiodącym deweloperem i inwestorem w sektorze nieruchomości, koncentrującym swoje działania na rynku polskim oraz trzech stolicach Europy Wschodniej. Od powstania w 1994 r. Grupa zrealizowała 65 najwyższej jakości, nowoczesne, obiekty biurowe i handlowe z łączną powierzchnią całkowitą wynoszącą 1,1 miliona m kw. w całej Europie Wschodniej.

Obecnie GTC jest właścicielem i zarządcą 35 budynków komercyjnych oferujących blisko 550 000 m kw. powierzchni biurowej i handlowej swoim klientom w Polsce, Budapeszcie, Bukareszcie, Belgradzie i Zagrzebiu. Ponadto Grupa realizuje ponad 300 000 m kw. powierzchni handlowej i biurowej w stolicach Europy Wschodniej, z których 128 000 jest w trakcie budowy.

Według przyjętej przez spółkę polityki dywidendowej, stopa wypłaty dywidendy wyniesie 65% środków z działalności operacyjnej (FFO).

Akcje GTC S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w indeksie WIG30 oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu. Walory spółki wchodzą także w skład międzynarodowego indeksu Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 index.

GTC Hungary jest spółką zależną GTC odpowiedzialną za działalność spółki na Węgrzech. Została założona w 2000 roku i od tego czasu wybudowała 85,9 tys. m kw. powierzchni biurowej klasy A w Budapeszcie. Dziś GTC Hungary zarządza łącznie 117 200 m kw. powierzchni biurowej w czterech projektach: Centerpoint, Spiral, Metro i Duna Tower, a także opracowuje dwa nowoczesne projekty biurowe: White House i City Tower, które powiększą już bogate portfolio o kolejne 64 000 m kw.

Vaci47_northwest

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio