Firmy Canon i Lighthouse Group podpisały długoterminową umowę wynajmu 2 800 mkw. powierzchni biurowej na trzecim piętrze oraz 300 mkw. powierzchni handlowo-wystawienniczej na parterze kompleksu Prague Marina Office Center, zlokalizowanym w dzielnicy Praha 7 – Holešovice. Canon otworzy w nim swoją nową siedzibę w Czechach, konsolidując tym samym biura, które obecnie znajdują się w dzielnicach Praha 6 i Praha 4.

W 2010 roku japoński gigant branży elektronicznej Canon, przejął holenderską firmę Océ, która zajmuje się produkcją i sprzedażą oprogramowania oraz sprzętu drukującego i kopiującego. Połączenie praskich biur Canon i Océ jest częścią globalnego programu integracji obu podmiotów.

Firma Canon zdecydowała się na wybór Prague Marina Office Center po intensywnych poszukiwaniach. Główne czynniki, które zadecydowały o wyborze Prague Marina Office to efektywny układ powierzchni biurowej na jednym piętrze, a także dostępność powierzchni handlowo-wystawienniczej na parterze. Zwróciliśmy również uwagę na odpowiednią liczbę miejsc parkingowych, dostępność powierzchni niemal „od ręki” oraz wykończenie „pod klucz”. Dodatkowymi atutami okazały się atrakcyjne warunki umowy oraz elastyczna i proaktywna postawa Lighthouse Group  – powiedział Ladislav Palecek, Dyrektor Zarządzający w firmie Canon.

Cieszymy się, że Canon wybrał Prague Marina Office Center na swoją nową siedzibę w Czechach. Jesteśmy przekonani, że obecność dużej i znanej marki, pomoże w dalszym rozwoju atrakcyjnej lokalizacji, jaką jest zrewitalizowana część dzielnicy Holešovice – tętniąca życiem, nowoczesna, położona nad wodą i pełna unikalnego, praskiego charakteru. Canon uwierzył w potencjał tego miejsca i pomimo ostatnich powodzi, podczas których kompleks Prague Marina Office Center w żaden sposób nie ucierpiał, firma zdecydowała się na obecność w tej dzielnicy oraz w naszym budynku – powiedział Tamir Winterstein, Dyrektor Zarządzający Lighthouse Group.

W transakcji Lighthouse Group była reprezentowana przez firmę CBRE, a Canon przez Re-Creations.

Prague Marina Office Center znajduje się na lewym brzegu Wełtawy. Dzielnica Holešovice jest dynamicznie zmieniającym się obszarem, na którym powstają liczne budynki mieszkaniowe i biurowe. Prague Marina Office Center składa się z dwóch nowoczesnych budynków biurowych, łatwo dostępnych samochodem oraz komunikacją publiczną, zarówno z centrum jak i z obrzeży miasta. Kompleks oferuje blisko 14 600 mkw. powierzchni biurowej oraz stanowi kontynuację już ukończonej i w pełni wynajętej inwestycji Lighthouse Vltava Waterfront Towers (27 000 mkw.), położonej obok mostu Libenskiego.

Lighthouse Group to spółka stowarzyszona GTC, odpowiedzialna za inwestycje na terenie Czech.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio