Centrum Biurowe Kazimierz w Krakowie jest siedzibą dwóch prestiżowych firm: State Street oraz Ernst & Young. W wieloetapowym konkursie „Budowa Roku” pod uwagę brane są inwestycje budowlane prezentujące najwyższą jakość wykonania oraz wysokie zaawansowanie techniczne.

Centrum Biurowe Kazimierz w Krakowie powstało na działce położonej nad Wisłą, pomiędzy ulicami Podgórską i Gęsią, w bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowo-rozrywkowego Galeria Kazimierz również wybudowanego przez GTC. Pięciokondygnacyjny budynek dysponuje 12 600 mkw. wysokiej klasy powierzchni biurowej, natomiast na parterze znajduje się dodatkowo ponad 2 600 mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Na potrzeby użytkowników obiektu wybudowano dwukondygnacyjny parking podziemny dla ponad 200 samochodów.

Centrum Biurowe Kazimierz jest wyposażone w nowoczesny system zarządzania (BMS), systemy telekomunikacyjne oraz profesjonalną ochronę. We wnętrzach została zainstalowana pełna klimatyzacja, podwieszane sufity dźwiękochłonne oraz uchylne okna.

Projekt architektoniczny Centrum Biurowego Kazimierz powstał w krakowskim biurze architektonicznym IMB Asymetria. Bryła budynku doskonale komponujące się z sąsiednią Galerią Kazimierz, a jednocześnie maksymalnie wykorzystuje dostępną powierzchnię działki. Przeszklona fasada zapewnia stały dopływ światła dziennego i bezpośredni kontakt z atrakcyjnym otoczeniem.

Generalnym wykonawcą Centrum Biurowego Kazimierz była firma Budus.

W tegorocznej edycji konkursu „Budowa Roku”, w 8 kategoriach wyróżniono łącznie 78 realizacji w całej Polsce. Poza oceną rozwiązań konstrukcyjnych i funkcjonalnych, sąd konkursowy brał pod uwagę bezpieczeństwo, warunki pracy oraz organizację placu budowy podczas realizacji projektu. Uwagę jury przyciągał również wpływ danej inwestycji na środowisko i gospodarkę regionu.

W organizacji konkursu współuczestniczy Ministerstwo Infrastruktury oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC S.A) jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 750 000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 455 000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,8 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa Spółki przekraczają 2.6 mld euro.

Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI i Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio