GTC buduje pierwsze centrum handlowe trzeciej generacji w Zagrzebiu. Zara otwiera w Avenue Mall swój pierwszy sklep w Chorwacji

Avenue Mall – realizowane przez GTC Croatia pierwsze centrum handlowe trzeciej generacji w Zagrzebiu, zostało już całkowicie wynajęte. Inwestycja, która zostanie otwarta w sierpniu tego roku, przyniesie 10 mln euro przychodów z najmu rocznie.

Centrum handlowe w Zagrzebiu mieści 130 sklepów, 36 500 mkw. powierzchni do wynajęcia brutto (26 500 mkw. netto) oraz czołowe marki świata mody.

Jedna z największych międzynarodowych sieci detalicznych odzieży markowej – Inditex Group otworzy swoje pierwsze w Chorwacji salonyZara oraz Bershka. Inne międzynarodowe marki, które wynajęły powierzchnię w Avenue Mall to: Marks & Spencer, Esprit, Benetton, Calvin Klein,Tommy Hilfiger, Lacoste, Mango, Pirelli,Top Shop, Nike, Adidas, Puma, Deichmann, Bata, Jack&Jones oraz Sephora.

Avenue Mall ustanowi nowy standard dla centrów rozrywkowo-handlowych Zagrzebia. Znajdzie się w nim kino Blitz Cinestar z dziewięcioma salami kinowymi, które mieszczą 1.800 miejsc. Będzie tam także ponad 500 miejsc w restauracjach, kafejkach i barach takich jak Daily New Cafe, Escobar czy Khala.

Spożywcza sieć Konzum na wynajętej na 20 lat powierzchni 3 500 mkw. otworzy swój flagowy supermarket.

Większość umów najmu powierzchni w Avenue Mall została zawarta na 10 lat.

Avenue Mall jest pierwszym centrum handlowym trzeciej generacji w Zagrzebiu i charakteryzuje się potężną strefą oddziaływania (catchment area). Dzięki dogodnej lokalizacji obiektu, w promieniu 30 minut jazdy od Avenue Mall znajduje się większośc populacji miasta – około 800 000 mieszkańców. Centrum z jego elegancką architekturą zostało zaprojektowane tak, by sprostać najwyższym światowym standardom.

Wyłącznym agentem, odpowiedzialnym za wynajem powierzchni handlowej Avenue Mall, jest międzyanorodowa firma doradcza na rynku nieruchomości – Colliers International.

„Avenue Mall będzie pierwszym centrum handlowym w Zagrzebiu spełniającym najwyższe międzynarodowe standardy. Jesteśmy dumni z tego, że stworzyliśmy światowej klasy obiekt i wierzymy, że Avenue Mall zapoczątkuje nowy trend na rynku detalicznym stolicy Chorwacji“ – uważa S. Mor, Dyrektor Generalny GTC w Chorwacji.

GTC Croatia, w 97,2-proc. zależna od Globe Trade Centre S.A., posiada 70% udziałów w Avenue Mall. GTC Croatia rozpoczęła działalnośćw 2004 roku.

W marcu 2006 r. chorwacka firma kupiła 1,2-hektarową działkę w równie atrakcyjnej lokalizacji w Nowym Zagrzebiu. Powstanie tu 14 000 mkw. netto powierzchni handlowej oraz 10 000 mkw. netto powierzchni biurowej. Zakończenie tej inwestycji planowane jest wroku 2008.

GTC Croatia jest także w trakcie realizacji prestiżowej inwestycji położonej na wybrzeżu półwyspu Istria. Powstaną tam luksusowe wille i apartamenty o łącznej powierzchni 20 000 mkw. oraz 5-cio gwiazdkowy hotel, a także profesjonalne pole golfowe z 18 dołkami. GTC Croatia jest w 75-proc. partnerem inwestycji mieszkaniowej i w 80-proc. budowy hotelu.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio