Globe Trade Centre S.A. (GTC) podpisała wiążącą umowę z Cinema City na najem ponad 3 300 m kw. przestrzeni kinowej w Galerii Północnej, sztandarowym projekcie spółki w Warszawie.

Cinema City International to największy operator kinowy w Europie Środkowo-Wschodniej i Izraelu, a także część Cineworld Group plc, drugiego największego operatora kinowego w Europie. Spółka zdecydowała się na najem ponad 3 300 m kw. w Galerii Północnej, gdzie otworzy nowoczesny multipleks kinowy. Dzięki temu mieszkańcy Białołęki będą mogli oglądać najnowsze produkcje filmowe w jednej z 11 najbardziej zaawansowanych technologicznie sal kinowych.

Dodatkowo, GTC obecnie finalizuje umowę z Cinema City dotyczącą najmu powierzchni przeznaczonej na kino w Galerii Wilanów, kolejnym projekcie GTC w Warszawie.

Cinema City International to jeden z tych kluczowych najemców, którzy w znacznej mierze przesądzają o atrakcyjności oferty rozrywkowej centrum handlowego. Jesteśmy dumni, że wśród naszych najemców znalazł się tak doświadczony operator kinowy. Cinema City doskonale uzupełni ofertę innych najemców Galerii Północnej i Galerii Wilanów. Dzięki temu klienci odwiedzający obiekty będą mieli do dyspozycji interesujące i angażujące możliwości, które zaspokoją ich handlowe, rozrywkowe oraz kulinarne potrzeby. Przykładamy ogromną uwagę do zapewnienia naszym klientom jak najlepszej oferty rozrywkowo-handlowej w obu naszych galeriach handlowych. Kino odgrywa w tym kluczową rolę.” – powiedział Jacek Wachowicz, członek Zarządu GTC.

Oba projekty, Galeria Północna i Galeria Wilanów, znajdują się w końcowych etapach przed przystąpieniem do prac budowlanych. Wnioski o pozwolenie na budowę dla obu obiektów zostały już złożone.

Jest nam niezmiernie miło, że znaleźliśmy się w gronie najemców Galerii Północnej i Galerii Wilanów. Szczególną dumę budzi w nas możliwość ogłoszenia, że kina w obu galeriach handlowych będą zaliczać się do naszych najbardziej zaawansowanych technologicznie placówek. Pojawienie się Cinema City na Białołęce i w Wilanowie stwarza wspaniałą okazję dotarcia do nowych odbiorców i klientów z naszą ofertą. Jestem przekonany, że Cinema City doskonale uzupełni silną ofertę najemców, którą GTC przewidziało dla obu projektów. To pozwoli na stworzenie bazy handlowo-rozrywkowej, która odpowie na potrzeby mieszkańców Białołęki i Wilanowa.” – powiedział Mooky Gredinger, Prezes Cineworld plc.

Zaprojektowana przez renomowane studia architektoniczne APA Wojciechowski i Tzur Architects Galeria Północna zaoferuje wiele rozwiązań sprzyjających wypoczynkowi i rozrywce, w tym publicznie dostępny dach z ogrodem, alejkami spacerowymi i placem zabaw. Galeria Północna udostępni najemcom ok. 60 000 m kw., a klientom ok. 2 000 miejsc parkingowych. GTC planuje uzyskać dla Galerii Północnej certyfikat LEED  na poziomie Gold.

Galeria Wilanów będzie pierwszym centrum handlowym nowej generacji w Polsce. Projekt, również tworzony przez studia architektoniczne APA Wojciechowski i Tzur Architects, zakłada zatopienie dachu obiektu w zieleni, dzięki czemu klienci Galerii znajdą się w atmosferze odpoczynku i relaksacji sprzyjającej czerpaniu przyjemności z szerokiej oferty wypoczynkowej i rozrywkowej. Otoczona terenami rekreacyjnymi, placami zabaw i zielenią inwestycja będzie również przyjazna środowisku, co zostało potwierdzone ekologicznym precertyfikatem LEED. Obiekt zaoferuje swoim najemcom ponad 61 000 m kw. GLA w ok. 250 punktach handlowych i usługowych. Klienci Galerii Wilanów będą mogli korzystać z ok. 2 200 miejsc parkingowych.

***

Grupa GTC powstała w 1994 r. i jest jedną z wiodących firm rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Grupa działa w Polsce oraz w Rumunii, na Węgrzech, w Chorwacji, Serbii, Bułgarii, na Słowacji oraz w Czechach.
GTC realizuje inwestycje i aktywnie zarządza nieruchomościami w dwóch sektorach rynku nieruchomości: biurowym i centrów handlowo-usługowych. Od swego powstania Grupa wybudowała 47 budynków biurowych oraz 12 galerii handlowych, o łącznej powierzchni ponad 1 mln m kw. GTC obecnie zarządza 28 inwestycjami komercyjnymi o łącznej powierzchni ponad 589 tys. m kw.
Akcje GTC S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w indeksie WIG30. Walory spółki wchodzą także w skład międzynarodowych indeksów: Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 index, GPR 250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek sektora nieruchomości na świecie oraz FTSE EPRA/NAREIT Emerging Index.

 ***

Cinema City International jest częścią Cineworld Group plc, drugiego największego operatora kinowego w Europie. Cineworld Group plc prowadzi ponad 200 kin z ponad 1850 ekranami w 9 krajach, na których to rynkach jest wiodącą spółką. Cineworld Group plc jest również największym operatorem IMAX w Europie. Cineworld Group plc kładzie duży nacisk na strategię polegającą na oferowaniu najnowocześniejszych kin cechujących się zaawansowanymi technologiami dźwięku i obrazu, stadionowymi siedziskami, wspaniałymi holami, co stwarza klientom najlepsze miejsce do oglądania filmów. W 2014 r. Cineworld Group plc obsłużyło ponad 90 milionów klientów.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio