Cinema City otworzy nowoczesne kino w Galerii Wilanów 


  • GTC podpisało z Cinema City wiążącą umowę najmu 3 400 m kw.
  • Największy operator kinowy w Europie otworzy nowoczesny kompleks obejmujący 12 sal kinowych w Galerii Wilanów

 

Globe Trade Centre S.A. (GTC) podpisało z Cinema City wiążącą umowę najmu 3 400 m kw. powierzchni pod kompleks kinowy w Galerii Wilanów w Warszawie.

Cinema City, największy operator kinowy w Polsce, jest częścią Cineworld Group – drugiego co do wielkości operatora kinowego w Europie. Spółka zdecydowała się na wynajem 3 400 m kw. w Galerii Wilanów, gdzie otworzy nowoczesny kompleks kinowy. Pozwoli to mieszkańcom Wilanowa i innych południowych dzielnic Warszawy cieszyć się najnowszymi produkcjami filmowymi w 12, najbardziej zaawansowanych technologicznie, salach kinowych.

„Zobowiązaliśmy się dostarczać klientom Galerii Wilanów najlepszą ofertę rozrywkowo-handlową, w której nowoczesne kino pełni istotną rolę. Cinema City International jest jednym z kluczowych najemców, którzy w dużym stopniu decydują o atrakcyjności oferty rozrywkowej w centrum handlowym. Jesteśmy dumni, że wśród naszych najemców mamy tak doświadczonego operatora kinowego” – powiedział Jacek Wachowicz, Chief Investment Officer, GTC.

 

O GALERII WILANÓW

Galeria Wilanów to pierwsze nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe, które powstanie w południowej części Warszawy. Projekt galerii powstał w pracowniach renomowanych pracowni architektonicznych APA Wojciechowski oraz Moshe Tzur. Galeria Wilanów będzie budynkiem otwartym na otoczenie, co podkreśli zielony ogród wraz z efektownymi instalacjami rozrywkowymi. Całkowita powierzchnia najmu wyniesie 61 000 m kw. W galerii znajdzie się około 250 sklepów oraz punktów usługowych. Do dyspozycji klientów będzie 2 200 miejsc parkingowych zlokalizowanych w podziemiu i na dachu galerii. Wśród najemców są już: Carrefour, H&M, Grupa LPP i wiele innych. Galeria Wilanów weszła w końcową fazę przygotowań formalno-prawnych poprzedzających rozpoczęcie budowy (wniosek o pozwolenie na budowę został już złożony).

O CINEMA CITY

Cinema City, największy operator kinowy w Polsce, jest częścią Cineworld Group, drugiego największego operatora kinowego w Europie. Cinema City Poland prowadzi 33 multipleksy z ponad 354 salami kinowymi, w tym 5 salami typu IMAX, 3 salami 4DX a także salami typu VIP. Spółka prowadzi także centra edukacji i rozrywki – Cinema Park.

Cineworld Group działa w 9 krajach (Wielkiej Brytanii, Irlandii, Polsce, Izraelu, Węgrzech, Czechach, Bułgarii, Rumunii oraz na Słowacji). Spółka prowadzi 210 multipleksów z ponad 1 952 salami, w tym 25 typu IMAX oraz 12 salami 4DX. Spółka pierwsze kino otworzyła w 1930 roku w mieście Haifa (Izrael), kontynuując w 1997 rozwój w Europie Centralnej. Pierwsze kino w Polsce Cinema City otworzyło w 2000 roku.

Galeria Wilanów

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio