Renomowany deweloper i właściciel nieruchomości komercyjnych działający w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej oferuje ekspozycję na szybko rosnący potfel nieruchomości w rejonie inwestorom z Południowej Afryki.

  • Kapitalizacja 3,4 mld zł podczas otwarcia
  • Portfolio nieruchomości o wartości 1,3 mld euro (ok. 20 mld ZAR)
  • Spółka notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2004, indeks WIG30
  • Portfolio aktywów

– Portfolio aktywów o wysokiej jakości, generujące przychody w Euro

– Zabezpieczony harmonogram realizacji unikalnych projektów o znaczącym potencjale wzrostu wartości aktywów netto (NAV)

Globe Trade Centre S.A., renomowany deweloper i właściciel nieruchomości komercyjnych działający w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej, z dniem dzisiejszym został pierwszą polską spółką notowaną na giełdzie w Johannesburgu („JSE”).

GTC jest teraz notowane w sektorze “Własność i Budowa Nieruchomości” JSE. Podstawową giełdą, na której będą notowane akcje GTC, nadal pozostanie Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

Jestem niezwykle podekscytowany naszym dzisiejszym debiutem w Johannesburgu! Jako pierwsza polska spółka notowana na JSE oferujemy południowoafrykańskim inwestorom zbalansowane portfolio o wartości 1,3 mld euro z atrakcyjną stopą zwrotu, w postaci najwyższej jakości nieruchomości w Polsce oraz stolicach najszybciej rozwijających się państw w regionie Europy Środkowowschodniej i Południowowschodniej. Mamy do zaoferowania istotny potencjał ekonomiczny oraz zabezpieczony harmonogram realizacji unikalnych projektów o znaczącym potencjale wzrostu wartości aktywów netto (NAV)” – powiedział Thomas Kurzmann, Prezes Zarządu GTC.

GTC jest właścicielem oraz deweloperem przestrzeni biurowych i handlowych klasy A, wyróżniających się wysokim zainteresowaniem najemców w całej Polsce, a także w Budapeszcie, Bukareszcie, Belgradzie oraz Zagrzebiu. Na dzień 31 grudnia 2015 roku w portfolio firmy znajdowało się 25 wiodących nieruchomości komercyjnych, w tym 20 nieruchomości biurowych i pięć nieruchomości handlowych, łącznie oferujących ponad 524 tys. m kw. przestrzeni komercyjnej. Co więcej trzy projekty komercyjne spółki są obecnie w trakcie budowy, a kolejne cztery w Warszawie, Belgradzie oraz Budapeszcie są w fazie planowania.

W 2015 r. spółka zmieniła swoją strategię, przechodząc z działalności czysto deweloperskiej do roli dewelopera i zarządcy nieruchomości, którą to kontynuuje do dzisiaj. Strategicznym celem GTC jest poszerzenie portfela poprzez nabywanie nieruchomości w Polsce oraz w wybranych stolicach krajów Europy Środkowowschodniej i Południowowschodniej, wyróżniających się potencjałem rozwoju.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio