Globe Trade Centre zrealizuje inwestycje mieszkaniowe w Rumunii i na Węgrzech ze spółką z grupy Deutsche Banku.Portfel realizowanych inwestycji mieszkaniowych GTC osiągnął 8 000 apartamentów.

RREEF Opportunity Funds z grupy Deutsche Banku zostanie mniejszościowym udziałowcem w utworzonych przez GTC spółkach celowych realizujących osiedla mieszkaniowe Rose Garden (49,9% udziałów) i Felicity (29,9% udziałów) w Rumunii oraz Sasad Resort (49,9% udziałów) na Węgrzech.

RREEF Opportunity Funds pozyskuje i zarządza w imieniu klientów inwestycjami w sektorze nieruchomości o wysokiej stopie zwrotu. Obecnie zarządza aktywami o wartości 3,6 mld euro. Jesteśmy przekonani, że współpraca GTC i jednego z największych i najsilniejszych finansowo na świecie banków stworzy silną markę na rynku mieszkaniowym w Bukareszcie i Budapeszcie – mówi Hagai Harel, członek zarządu GTC.

Zgodnie z umową joint venture, udział kapitałowy GTC Romania i GTC Hungary w spółkach celowych będzie wynosił 50,1%, natomiast udział w zyskach może sięgnąć nawet 75%, w zależności od rentowności inwestycji deweloperskich. Podobnie jak we wszystkich innych spółkach joint venture GTC będzie zarządzał inwestycjami w imieniu pozostałych partnerów, za co otrzyma wynagrodzenie.

Pozyskanie tak silnego i renomowanego partnera jest zgodne ze strategią GTC, która przewiduje wspólną realizację części inwestycji deweloperskich w Europie Środkowowschodniej. Kilka tygodni temu Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju został 10- proc. udziałowcem inwestycji na Ukrainie.

Deutsche Bank będzie uczestniczył w trzech inwestycjach: Rose Garden i Felicity w Bukareszcie oraz Sasad Resort w Budapeszcie.

Rose Garden to osiedle jedenastu nowoczesnych apartamentowców powstających w popularnej dzielnicy mieszkaniowej na północy Bukaresztu, z dogodnym dojazdem do centrum miasta. W Rose Garden budowanych jest 900 różnej wielkości mieszkań, apartamentów i penthousów o łącznej powierzchni 80.000 mkw. oraz 3.000 mkw. powierzchni handlowej. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddany plac zabaw dla dzieci, park z ogrodami różanymi i parking na ponad 1000 samochodów.

Felicity to kompleks mieszkalny usytuowany w dzielnicy Baneasa w Bukareszcie przy drodze z centrum do lotniska międzynarodowego. Na dziesięciohektarowej działce staną kilkupiętrowe budynki o łącznej powierzchni ok. 130.000 mkw.

Sasad Resort jest osiedlem luksusowych apartamentowców o niskiej zabudowie, usytuowanym w prestiżowej XI Dzielnicy Budapesztu – Nowa Buda. Na ponad dziesięciu hektarach terenu powstanie 90.000 mkw. powierzchni mieszkaniowej o wysokim standardzie. Domy z przestrzennymi tarasami otoczone będą ogrodami i rozległymi terenami zielonymi. Na osiedlu powstanie kort tenisowy, klub fitness i park zabaw dla dzieci. Pierwsza faza inwestycji już cieszy się olbrzymim zainteresowaniem – 120 z 270 planowanych apartamentów zostało sprzedanych.

Pierwsze fazy wszystkich trzech inwestycji mieszkaniowych zostaną ukończone w 2008 roku.

GTC korzysta na szybkim rozwoju budownictwa mieszkaniowego w Europie Środkowowschodniej, inwestując w apartamenty średniej i wyższej klasy w Polsce, Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowacji i na Węgrzech. Wszystkie realizowane obecnie i planowane inwestycje GTC to8.000 apartamentów, z czego udział GTC w wynosi 4.300 mieszkań.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio