GTC oraz DFDS Polska podpisały umowę wynajmu 1 600 mkw. powierzchni biurowej w budynku Globis w Poznaniu. Umowa z jedną z największych w Europie firm spedycyjno-logistycznych została zawarta na 5 lat.

DFDS specjalizuje się w transporcie morskim i lądowym. Firma została założona w 1866 roku w Danii, a obecnie obsługuje kilkadziesiąt połączeń na Morzu Bałtyckim i Północnym. Dysponuje również siecią logistyczną umożliwiającą transport drogowy i kolejowy w większości krajów Europy. W Poznaniu DFDS otworzy swoje centrum finansowe. Będzie to pierwszy oddział firmy w Polsce, w którym pracę znajdzie około 150 osób.

„Poznań, dzięki dogodnej lokalizacji, rozwiniętej infrastrukturze transportowej oraz dostępności wykształconych kadr, jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla firm. Z kolei doświadczenie GTC w tworzeniu powierzchni biurowych dostosowanych do potrzeb centrów BPO, pozwoliło zapewnić firmie DFDS optymalne warunki pracy” – mówi Jacek Wachowicz, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Wynajmu i Sprzedaży GTC S.A. „Cieszymy się, że zdobyliśmy zaufanie kolejnej europejskiej firmy wchodzącej na polski rynek” – dodaje Jacek Wachowicz.

Nowy najemca wprowadzi się do budynku Globis jesienią tego roku. W transakcji pośredniczyła firma Colliers International. Budynek Globis Poznań jest wynajęty w 95%.

Biurowiec Globis położony jest w ścisłym centrum Poznania, w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu “Mercure”, dworca Poznań Główny i terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich. W budynku znajduje się 13 947 mkw. powierzchni biurowej. Biura mają w nim również m.in. Arvato Polska, Comarch, BZ WBK, KPMG, GPD Advertising, Luxmed, PKO S.A., PTK Centertel oraz UWI Inwestycje.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio