Globe Trade Centre S.A. (GTC), wiodący deweloper nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowej, podpisał umowę z firmą DS Smith Polska S.A. (DS Smith). Spółka zdecydowała, że siedzibą warszawskiego biura DS Smith do 2018 r. będzie biurowiec Corius, stanowiący część kompleksu biurowego Okęcie Business Park.

 

DS Smith to jeden z liderów na rynku opakowań przemysłowych, oferujący kompleksowe linie pakujące i rozwiązania logistyczne. Spółka jest częścią międzynarodowego holdingu działającego w 25 krajach i notowanego na londyńskiej giełdzie. Umowa przewiduje, że spółka pozostanie w biurach budynku Corius do 2018 r.

 

Biurowiec Corius, część nowoczesnego parku biurowego Okęcie Business Park w Warszawie, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Międzynarodowego Portu Lotniczego Warszawa – Okęcie im. Fryderyka Chopina. Dzięki temu Okęcie Business Park to najdogodniejsza w Polsce lokalizacja dla najemców potrzebujących sprawnej logistyki i szybkiego połączenia z Europą i całym światem. Wśród najemców budynku są firmy takie jak Polskie Porty Lotnicze, EGIS, Pandora oraz Straż Graniczna.

 

„Przedłużając umowę najmu powierzchni biurowej w naszym budynku, DS Smith dało  wyraz satysfakcji z jakości oferty GTC. Jesteśmy dumni, że jeden z przedstawicieli polskiego rynku opakowań z szerokiej oferty powierzchni biurowych ponownie wybrał budynek Corius dla siedziby swojego warszawskiego biura” – powiedziała Katarzyna Pankiewicz, Dyrektor Leasingu GTC.

 

***

 

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC) to jeden z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Powstała w 1994 r. w Warszawie Spółka obecnie działa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, na Słowacji i Ukrainie. GTC realizuje inwestycje i zarządza nimi w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków i parków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowych. Firma wybudowała nieruchomości komercyjne o łącznej powierzchni ponad 950 000 m kw. netto i nieruchomości mieszkaniowe o łącznej powierzchni 300 000 m kw. GTC obecnie jest właścicielem ok. 602 000 m kw. powierzchni komercyjnej (z czego udział GTC wynosi 548 000 m kw.). Spółka posiada również imponujący portfel inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,2 mln m kw. powierzchni komercyjnej i 615,000 m kw. mieszkaniowej. Łączne aktywa Grupy wynoszą ponad 1,9 mld euro. Akcje GTC są notowane na GPW w Warszawie w prestiżowych indeksach WIG20 i WIG30. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowego indeksu Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250 skupiającego  akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie oraz FTSE EPRA/NAREIT Emerging Index. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio