Umowa przedłużona przez Mitsubishi dotyczy wynajmu 1.000 mkw. W budynku Nothus nadal będzie się też mieściło biuro Eaton Power Quality o powierzchni 1.200 mkw.

Ukończony w 2008 roku budynek Nothus (9.600 mkw. powierzchni najmu) był pierwszą częścią kompleksu Okęcie Business Park położonego tuż obok Lotniska Chopina w Warszawie. Do tej pory oddano w nim do użytku trzy obiekty (pozostałe dwa to Zephirus i Corius), cieszące się dużą popularnością wśród firm poszukujących biur położonych poza ścisłym centrum miasta, a jednocześnie bardzo dobrze skomunikowanych.

Wśród najemców budynku Nothus są również takie firmy jak Coty, Polbank EFG czy Kingfisher.

Okęcie Business Park, położony przy ul. 17 Stycznia, docelowo będzie składał się z sześciu budynków o łącznej powierzchni najmu 60.000 mkw. Kolejnym budynkiem, który dołączy do trzech już wybudowanych, będzie budynek Solano o powierzchni najmu 9.700 mkw.

Projekt architektoniczny Okęcie Business Park, uwzględniający zarówno naturalne walory otoczenia (staw, tereny zielone), jak i bliskość lotniska, jest dziełem pracowni APA Kuryłowicz & Associates.

W lipcu 2012 r. trzeci budynek Okęcie Business Park – Corius otrzymał certyfikat LEED® Gold w kategorii „Core and Shell”. To dopiero drugi obiekt w Polsce posiadający certyfikat LEED w kategorii, w której oceniane są wszystkie fazy inwestycji: wybór lokalizacji, planowanie i projektowanie, prace budowlane, a także realizacja założeń projektowych.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio