GTC rozpoczął budowę biurowca Edison.W pierwszym kwartale 2008 roku deweloper odda do użytku 10 000 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej w atrakcyjnej lokalizacji w Krakowie. Newton w całości wynajęty – pierwsi najemcy wprowadzą się w kwietniu 2007.

Notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spółka Globe Trade Centre rozpoczęła budowę nowoczesnego biurowca Edison. Obiekt zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2008 roku.

Edison to trzeci obok Galileo i Newtona budynek należący do kompleksu biurowego GTC, powstający na skrzyżowaniu Al. Armii Krajowej i ul. Przybyszewskiego w Krakowie. Będzie to jedenastokondygnacyjny budynek oferujący 10 000 m kw. powierzchni biurowej klasy A oraz 400 m kw. powierzchni handlowo-usługowej na parterze budynku.

Kompleks biurowy GTC jest usytuowany przy drodze prowadzącej bezpośrednio z centrum Krakowa (5 min. jazdy samochodem) na lotnisko Balice, z dogodnym dojazdem komunikacją miejską i szybkim połączeniem z międzynarodową trasą E40, w sąsiedztwie hotelu Novotel.

Autorem projektu architektonicznego jest uznany architekt Marek Dunikowski z renomowanej krakowskiej pracowni DDJM. Projekt nawiązuje formą i rozwiązaniami technologicznymi do tych zastosowanych w Galileo i Newtonie, które również powstały w DDJM.

Edison będzie regularną strzelistą bryłą w kształcie prostopadłościanu, z elewacją stanowiącą połączenie ceramiki w kolorze ecru i przezroczystych tafli szkła. W sąsiedztwie budynku zaplanowano pasy niskiej zieleni.

Typowe piętro biurowca będzie oferowało ok. 1000 m kw. dobrze doświetlonej powierzchni biurowej i pomieści jednego lub kilku niezależnych najemców. W budynku będą dostępne cztery windy. Ich wewnętrzne rozmieszczenie pozwoli na dowolną aranżację powierzchni biurowej – od typowej gabinetowej aż po tzw. „open space”. Edison będzie przygotowany na przyjęcie 1500 pracowników biurowych.

Budynek zostanie wyposażony w nowoczesne systemy telekomunikacyjne, podwieszone sufity, otwierane okna, klimatyzację i profesjonalną ochronę. W budynku powstanie również parking podziemny, który pomieści 125 samochodów. Duży komfort dla najemców stanowić będzie wysokość piętra – 3 metry mierzone od podłogi do sufitu podwieszanego.

„Sukces Galileo i Newtona potwierdza, że Kraków potrzebuje nowoczesnej powierzchni biurowej wysokiej klasy. W Krakowie inwestują kolejne międzynarodowe i polskie firmy, otwierając tu swoje biura. Jestem przekonany, że Edison oferuje najatrakcyjniejszą obecnie na rynku krakowskim powierzchnię biurową – ze względu na swoje doskonałe położenie, komfortowe warunki pracy dla najemców i zastosowane w budynku rozwiązania technologiczne” – mówi Mariusz Kozłowski, członek Zarządu GTC.

Generalnym wykonawcą biurowca Edison jest firma Warbud S.A., za wynajem powierzchni odpowiadają agencje CB Richard Ellis orazKnight Frank.

Zakończenie budowy jest planowane na pierwszy kwartał 2008 roku, a łączna koszt inwestycji jest szacowana na 16 milionów EUR.

W kwietniu GTC odda do użytku biurowiec Newton, który został w całości wynajęty już na trzy miesiące przed zakończeniem inwestycji. Wśród uznanych firm, które wybrały na swą krakowską siedzibę nowy budynek Newton są m .in.: IBM (który wynajął w biurowcu prawie połowę powierzchni – 5 000 mkw.), Hewitt (2 000 m kw.) oraz Fortis Bank i Deloitte.

Kraków jest jednym z kluczowych miast działalności firmy Globe Trade Centre w Polsce. Dwa lata temu spółka otworzyła tu pierwsze nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe Galerię Kazimierz. Obiekt stanął na poprzemysłowych i zrewitalizowanych przez GTC terenach po dawnych Zakładach Mięsnych.

GTC planuje kolejne inwestycje w stolicy Małopolski, po ich zakończeniu portfel nieruchomości biurowych należący do dewelopera wzrośnie do 55 000 mkw. powierzchni netto. Już wiosną br. Spółka planuje rozpoczęcie budowy biur na dodatkowej kondygnacji Galerii Kazimierz oraz Centrum Biurowego Kazimierz położonego bezpośrednio przy budynku Galerii.

Nad częścią handlowo-rozrywkową Galerii Kazimierz powstanie dodatkowe piętro z ok. 2000 m kw. powierzchni biurowej klasy A. Biura te rozszerzą dotychczasową ofertę biurową GTC w domkach historycznych Galerii Kazimierz.

Przy ul. Podgórskiej, w sąsiedztwie Galerii Kazimierz będzie budowane Centrum Biurowe Kazimierz pięciokondygnacyjny budynek o architekturze stylistycznie nawiązującej do fasady Galerii. W konstrukcji dominować będzie szkło i stal. Biurowiec zaoferuje 17 000 m kw.powierzchni biurowej o najwyższym standardzie. Dzięki sąsiedztwu Galerii, najemcy oprócz doskonałych nowoczesnych biur, będą mieli do dyspozycji bogate zaplecze handlowo-usługowe.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio