• Przewodniczący Rady Nadzorczej GTC otrzymał nagrodę CEE Quality Awards Real Estate Lifetime Achievement

• Eli Alroy został wyróżniony za dotychczasową działalność w Europie Środkowo-Wschodniej

• Eli Alroy stoi na czele GTC od 1995 roku

Eli Alroy, Przewodniczący Rady Nadzorczej Globe Trade Centre S.A. (GTC), został uhonorowany nagrodą CEE Quality Awards Real Estate Lifetime Achievement. Wręczenie nagrody nastąpi 3 marca br. podczas Gali CEEQA na Zamku Królewskim w Warszawie.

Eli Alroy otrzymał nagrodę CEEQA Real Estate Lifetime Achievement za dotychczasowe zaangażowanie w rozwój branży deweloperskiej w Europie Środkowo-Wschodniej. Jury konkursu, składające się z wybitnych specjalistów w dziedzinie nieruchomości i finansów, doceniło Przewodniczącego Rady Nadzorczej GTC za wyjątkowe doświadczenie, wizję i umiejętności zarządzania zespołem fachowców, którzy przyczynili się do rozwoju GTC.

„To wielki zaszczyt zostać docenionym przez środowisko branżowe za działalność, która sprawia mi osobiście wielką radość. Działanie na rynkach nieruchomości Europy Środkowo-Wschodniej, to praca wymagająca, lecz jednocześnie dająca wiele satysfakcji. Cieszę się, że GTC jest częścią ciągłych zmian zachodzących w tym regionie Europy” – powiedział Eli Alroy, gdy dowiedział się o werdykcie jury.

Nagrody CEE Real Estate Quality Awards, przyznawane przez CEE Insight Forum, to jedne z najważniejszych wyróżnień branżowych w Europie. W tym roku zostaną wręczone po raz siódmy w historii. Nagroda CEEQA Lifetime Achievement jest jedyną, której laureat zostaje ogłoszony przed uroczystą galą konkursu.

Eli Alroy – działalność

Eli Alroy posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu firmami deweloperskimi. Był jednym z pionierów nowoczesnego rynku nieruchomości w Polsce. Z GTC związany jest od połowy lat dziewięćdziesiątych. Pod jego kierownictwem Spółka zrealizowała innowacyjny na polskim rynku koncept nowoczesnego parku biurowego – Mokotów Business Park w Warszawie. W momencie sprzedaży kompleksu w grudniu 2006 roku, za kwotę 287 mln $, pozostawał on największą inwestycją tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej, składającą się z dziewięciu budynków o łącznej powierzchni najmu 107 000 mkw. Mokotów Business Park wyznaczył również nowy trend w rewitalizacji postindustrialnych obszarów miejskich w Polsce.

W kolejnych latach, GTC pod przewodnictwem Eliego Alroya stała się międzynarodową korporacją – jedną z wiodących i najlepiej rozpoznawalnych firm deweloperskich w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie realizuje i zarządzą 130 projektami w 10 krajach regionu: Polsce, Czechach, Słowacji, na Węgrzech oraz w Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji i na Ukrainie.

Umiejętności zarządzania oraz długoterminowa strategia biznesowa Eliego Alroya pozwoliły GTC zostać jednym z liderów w wytyczaniu trendów na rynku nieruchomości w Polsce. W 2004 roku Spółka, jako pierwsza firma deweloperska, zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Akcje GTC notowane są w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI oraz indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

We wszystkich krajach działalności GTC znana jest z najwyższej klasy projektów w sektorze powierzchni biurowych, handlowych i mieszkaniowych.

Oprócz Mokotów Business Park firma zrealizowała wiele znaczących i doskonale rozpoznawalnych inwestycji biurowych m.in. trzy budynki Platinium Business Park oraz biurowce Nefryt i Topaz w Warszawie, centrum biurowe GTC w Krakowie, Avenue Center w Zagrzebiu, CenterPoint i Spiral w Budapeszcie, GTC House w Belgradzie, czy City Gate w Bukareszcie.

GTC to również uznany gracz na rynku powierzchni handlowych. Galeria Mokotów (62 500 mkw.) była pierwszym tak nowoczesnym obiektem w Polsce. W kolejnych latach dołączyły do niej Galeria Kazimierz w Krakowie oraz Galeria Jurajska w Częstochowie, a także centra handlowo-rozrywkowe zrealizowane poza granicami Polski, m.in. w Zagrzebiu (Avenue Mall) oraz trzech średniej wielkości miastach w Rumunii.

GTC pod przewodnictwem Eliego Alroya umiejętnie poradziła sobie z załamaniem rynku nieruchomości w latach 2001-2003.

Zespół fachowców doskonale znających i rozumiejących potrzeby nowoczesnego rynku nieruchomości oraz wielkość i dywersyfikacja sektorowa i geograficzna działalności, a także znaczące rezerwy finansowe i bezpieczny poziom zadłużenia – to czynniki, które pozwoliły Spółce równie skutecznie stawić czoła obecnemu kryzysowi gospodarczemu.

Eli Alroy jest laureatem wielu prestiżowych nagród branżowych. W 2007 roku otrzymał nagrodę CEE Real Estate Industry Professional of the Year.

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC S.A) jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 700 000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 412 000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,9 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio