Siec delikatesów ALMA otworzy swój sklep w powstającej w Częstochowie Galerii Jurajskiej

Inwestycja przyciąga coraz więcej polskich i międzynarodowych marek, zainteresowanych wynajmem powierzchni handlowej

Zakończenie budowy Galerii Jurajskiej realizowanej przez Globe Trade Centre S.A. planowane jest na IV kw. 2009 roku

Nowy najemca Galerii Jurajskiej to sieć nowoczesnych sklepów oferujących produkty spożywcze najwyższej jakości i ekologicznego pochodzenia. Firma konsekwentnie zwiększa swój udział w rynku handlu detalicznego w Polsce. Jej pierwszy sklep został otwarty w Krakowie w 1995 roku. Od tego czasu Alma Market S.A. otworzyła swoje sklepy w 16 największych polskich miastach.

Galeria Jurajska, której otwarcie jest zaplanowane na IV kw. 2009 roku, zaoferuje odwiedzającym ponad 48 000 mkw. nowoczesnej powierzchni handlowo-rozrywkowej. Powstanie w niej ponad 200 sklepów i punktów usługowych, wielosalowe kino Cinema City i pięciokondygnacyjny parking na 2000 samochodów. Obiekt jest pierwszą galerią handlowo-rozrywkową, jaka stanie w mieście i w regionie oraz jedyną galerią handlowo-rozrywkową w Polsce usytuowaną w bezpośrednim sąsiedztwie Drogi Krajowej Nr 1. GTC prowadzi zaawansowane rozmowy z wieloma znanymi, polskimi i międzynarodowymi markami zainteresowanymi wynajmem powierzchni handlowej w Galerii Jurajskiej. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację Galerii jest firma Jones Lang LaSalle.

„Jesteśmy przekonani, że Galeria Jurajska odniesie spektakularny sukces, podobnie jak Galeria Mokotów i Galeria Kazimierz wybudowane przez GTC w Warszawie i Krakowie. Co roku obydwie Galerie odwiedza ponad 17 milionów klientów. Stale zgłaszają się do nas firmy zainteresowane wynajmem powierzchni handlowej w Galerii Jurajskiej. W najbliższym czasie będziemy mogli ogłosić wejście do grona najemców Galerii kolejnych znanych światowych marek.” – mówi Monika Janczewska – Leja, Dyrektor ds. Powierzchni Handlowych w GTC.

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC) jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowacji, Bułgarii, Rosji i na Ukrainie.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: obiektów i parków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 600 000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 254 000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 2 mln mkw. powierzchni komercyjnych i mieszkaniowych.

Akcje GTC S.A. wchodzą w skład nie tylko prestiżowego indeksu WIG20, ale należą również do międzynarodowych indeksów MSCI. W styczniu 2006 roku akcje GTC S.A. weszły w skład indeksu GPR 250, skupiającego 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio