• Nowi najemcy na piąte urodziny krakowskiej Galerii Kazimierz

• Do grona najemców dołączyło 10 nowych marek, a 4 działające sklepy zostały otwarte w nowej aranżacji

• Wśród nowych sklepów Galerii Kazimierz są m.in. Mango, Reebok, Salomon i Baldinini

Ponad 5 lat po otwarciu, Galeria Kazimierz w Krakowie, zrealizowana przez Globe Trade Centre S.A. (GTC), pozostaje jednym z najpopularniejszych punktów na handlowej mapie Krakowa. W maju i czerwcu 2010 roku miała miejsce częściowa rekomercjalizacja centrum. Do grona najemców dołączyły kolejne renomowane marki, a niektóre z dotychczasowych sklepów zainaugurowały działalność w nowej odsłonie. Kolejne nowe sklepy zostaną otwarte jesienią tego roku.

Do nowych sklepów w Galerii Kazimierz należą: Three Crosses Square (salon marek luksusowych: Armani Collezioni, Ermenegildo Zegna, Hugo Boss, Burberry, Church’s, Kenzo, J.M.Weston), Baldinini, Badura (obie marki oferują obuwie, dodatki i akcesoria), Reebok (sprzęt i odzież sportowa) i Salomon (obuwie i odzież sportowa). W strefie gastronomicznej otwarty został również bar Salad Story. W najbliższym czasie w Galerii swoje salony otworzą także Mango (moda damska), Monetti (ekskluzywna porcelana), Step In (obuwie) oraz Drogeria Natura.

W nowej lokalizacji i z nowym wystrojem wznowiły działalność sklepy, które już wcześniej były najemcami Galerii Kazimierz. Są wśród nich: drogeria Yves Rocher, sklep odzieżowy Americanos (z konceptem „Handmade Indigo Art”) oraz sklep z obuwiem Heavy Duty. Dodatkowo, ofertę powiększonego salonu Próchnik uzupełniła marka Tiffi.

„Galeria Kazimierz cieszy się uznaną renomą wśród mieszkańców Krakowa i turystów, będąc od 5 lat jednym z kluczowych i najbardziej prestiżowych punktów na handlowej mapie miasta. Częściowe odnowienie składu najemców z pewnością wpłynie na dodatkowe podniesienie atrakcyjności tego miejsca oraz jakości jego oferty handlowej” – mówi Anna Malcharek, Dyrektor Zarządzający Centrami Handlowymi GTC S.A.

Otwarta w marcu 2005 roku Galeria Kazimierz była drugą inwestycją handlową GTC w Polsce po warszawskiej galerii Mokotów. Było to jednocześnie pierwsze nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe w Krakowie.

Architektura Galerii Kazimierz stanowi funkcjonalne i atrakcyjne połączenie nowoczesnej powierzchni handlowej i odrestaurowanych zabytkowych kamienic wpisanych w plan centrum. Na ponad 36 000 mkw. powierzchni handlowej znajduje się ponad 130 sklepów, punkty usługowe oraz liczne miejsca rozrywki, wśród nich m.in. dziesięciosalowe kino. Kluczowymi najemcami Galerii Kazimierz są: Zara, H&M, C&A, Reserved, Carry, Empik, Alma, Pure Fitness, RTV Euro AGD oraz Cinema City.

Za wynajem powierzchni handlowej w Galerii Kazimierz odpowiada międzynarodowa firma Jones Lang LaSalle.

Właścicielami Galeria Kazimierz są GTC S.A. oraz firma Quinlan, mające po 50% udziałów.

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC S.A) jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 750 000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 455 000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,8 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa Spółki przekraczają 2.6 mld euro.

Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI i Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio