Chociaż do oficjalnego otwarcia Galerii Północnej został niespełna rok, centrum już dziś angażuję się w akcje wspierające społeczność lokalną. Oprócz motywowania mieszkańców dzielnicy do aktywności sportowej poprzez współorganizację „Biegu przez Most”, galeria wsparła przeprowadzkę rodzin z białołęckiego Domu Samotnej Matki „Bajka” do nowych mieszkań. Władze obiektu mają już kolejne pomysły i zamierzają zachęcać Białołęczan do wspólnych działań.

22 sierpnia aż dla 11 rodzin z Domu Samotnej Matki „Bajka” był dniem wyjątkowym. Dzięki staraniom władz Białołęki otrzymali przydział do samodzielnych mieszkań, gdzie mogą rozpocząć nowy etap swojego życia. W przeprowadzce do nowych lokali pomagałą mieszkańcom Galeria Północna, która ściśle współpracuje z władzami dzielnicy i aktywnie wspiera lokalne inicjatywy. Jako kontynuację sierpniowej akcji, galeria chce w najbliższym czasie zorganizować kolejną – zbierania rzeczy potrzebnych w nowych mieszkaniach dla podopiecznych „Bajki”. Szczegóły akcji już wkrótce pojawią się na profilu FB galerii. Władze centrum liczą, że w inicjatywę zaangażują się także mieszkańcy Białołęki. Burmistrz dzielnicy, Pan Marcin Adamkiewicz, docenia zaangażowanie centrum w pomoc lokalnej społeczności:

 – To bardzo budujące, że podmioty komercyjne takie jak Galeria Północna, od samego początku swojego funkcjonowania w naszej okolicy chcą angażować się w inicjatywy ważne dla lokalnej społeczności. Cieszę się, że biznes coraz częściej dba o to by być nie tylko dobrym dostawcą towarów i usług, ale także aby być po prostu dobrym sąsiadem. Dla nas jako gospodarza dzielnicy ważne jest również to, że w akcje które planujemy wspólnie z galerią będą mogli włączyć się mieszkańcy. W krajach, gdzie silnie rozwinięty jest model społeczeństwa obywatelskiego i dbania o dobro wspólne, to właśnie dzielnica, gmina czy najbliższe sąsiedztwo jest pierwszym inicjatorem takich działań. W takim środowisku wszystkim lepiej się funkcjonuje – podkreśla Pan burmistrz Marcin Adamkiewicz.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio