• Galeria Północna została oficjalnie otwarta we wrześniu 2017 r. i przyciągnęła wielu renomowanych najemców, m.in. Forever 21, Cinema City, Grupę LPP, H&M i wielu innych
  • Umowa na refinansowanie podpisana została z Bankiem Pekao S.A. i w jej ramach zostanie udzielony kredyt w maksymalnej wysokości do 200 mln euro
  • Całkowita powierzchnia najmu budynku wynosi
    64 600 m kw.

Flagowy polski projekt handlowy należący do spółki GTC otrzymał kredyt inwestycyjny w maksymalnej wysokości do 200 mln euro. Pierwotnie na podstawie Umowy Bank Pekao S.A. udzielił Galerii Północnej kredytu budowlanego do wysokości 116 mln euro.

Galeria Północna została zakończona zgodnie z budżetem i przyciągnęła niemal 2 miliony odwiedzających w czasie dwóch pierwszych miesięcy od otwarcia. Refinansowanie ukończonego centrum handlowego zapewni GTC znaczący zasób gotówki, co pozwoli na przyśpieszenie dalszego wzrostu, bez potrzeby pozyskania nowego kapitału.

“Z przyjemnością ogłaszamy refinansowanie kredytu podpisane z Bankiem Pekao S.A., wiodącym partnerem finansowym GTC” – skomentował Erez Boniel, Dyrektor Finansowy GTC. “Po pomyślnym ukończeniu budowy Galerii Północnej, ten nowy kredyt jeszcze bardziej wzmacnia nasze źródła finansowania i zmniejsza koszty funduszy, pozwalając nam na dalsze napędzanie rozwoju w Polsce oraz w stolicach krajów w regionie CEE i SEE, jednocześnie umacniając wyższe FFO i wzrost stopy kapitalizacji FFO” – dodał.

„Doceniamy naszą długoterminową relację z GTC S.A. i z przyjemnością wspieramy rozwój firmy. Ten znaczący kredyt podkreśla pozycję GTC jako wiodącego gracza na rynku. Jesteśmy dumni z bycia częścią tego sukcesu” – skomentowała Monika Mielecka, Dyrektor Działu Finansowania Nieruchomości Komercyjnych Banku Pekao S.A.

Galeria Północna jest pierwszym centrum handlowo-rozrywkowym nowej generacji położnym na warszawskiej Białołęce. Inwestycja została zrealizowana w rekordowym czasie 25 miesięcy od chwili uzyskania zezwolenia na budowę.

© Piotr Krajewski http://pkrajewski.pl

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio