• Matrix B to biurowiec klasy A, będący częścią kompleksu Matrix Office Park w Zagrzebiu. Budynek zostanie ukończony w IV kwartale 2020.
  • W ostatnim czasie biurowce wchodzące w skład Matrix Office Park – Matrix A oraz Matrix B otrzymały certyfikat LEED Platinum, co potwierdza zaangażowanie GTC w rozwój zrównoważonych budynków.

Grupa GTC świętuje kolejny sukces na rynku nieruchomości Europy Środkowo-Wschodniej. Chorwackie biuro GTC podpisało umowę z międzynarodową firmą ubezpieczeniową, Generali na wynajem ponad 2 500 m kw. nowoczesnej przestrzeni biurowej w budynku Matrix B.

Zagrzeb jest stosunkowo niedużym i wciąż rozwijającym się rynkiem. Nowo podpisana umowa najmu świadczy o dużym progresie, szczególnie w obecnej sytuacji związanej z COVID-19 i jest dowodem na utrzymujący się popyt na powierzchnię biurową w regionie. Kompleks Matrix Office Park jest zieloną wizytówką GTC w zakresie wdrażania innowacyjnych rozwiązań ekologicznych mówi Yovav Carmi, Prezes Zarządu GTC.

Umowa z Generali zakłada wynajem ponad 2 500 m kw powierzchni biurowej klasy A z dedykowanymi miejscami parkingowymi zarówno w garażu podziemnym, jak i parkingu zewnętrznym. Generali planuje wprowadzić się do biura na początku maja 2021 r.

Włożyliśmy wiele wysiłku w stworzenie nowoczesnego budynku, który zapewni na chorwackim rynku nieruchomości najwyższej jakości powierzchnię biurową we wszystkich aspektach nowoczesnego planowania, od dbałości o estetykę po efektywność energetyczną. Nasi najemcy doceniają zaangażowanie włożone w tworzenie projektów, które spełniają ich najbardziej rygorystyczne standardy. Cieszymy się, że nasza ciężka praca została doceniona przez taką firmę jak Generali komentuje Arn Willems, Country Manager w GTC Chorwacja.

Matrix B oferuje 10 700 m kw nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. W portfolio najemców znajdują się globalne firmy, takie jak Olympus, BASF, Spaces (Regus) oraz L’Oreal. Biurowce wchodzące w skład kompleksu Matrix Office Park zostały odznaczone certyfikatem LEED Platinum: budynek Matrix A w lutym 2020 r., a Matrix B w październiku 2020 r. Jest to kolejny sukces osiągnięty dzięki konsekwentnemu realizowaniu proekologicznej strategii korporacyjnej GTC i dalszemu rozwojowi zielonego portfolio biurowego firmy, które wynosi obecnie 80% wszystkich budynków.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio