GTC oraz nabywca udziałów, IREEF – Galeria Kazimierz PropCo, Sp. z o.o., uprzednio działająca jako Nellia Sp. z o.o., część grupy Invesco, podpisały w piątek 20 grudnia umowę sprzedaży. Wcześniej, na początku października, strony zawarły umowę wstępną. Transakcję zaakceptował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Sprzedaż Galerii Kazimierz, którą GTC przeprowadził z Aventus, swoim partnerem biznesowym, przyniesie spółce ok. 50 mln euro netto w gotówce.

 

Decyzja GTC o sprzedaży udziałów w Galerii Kazimierz wpisuje się w strategię spółki, zakładającą m.in. generowanie wolnych środków pieniężnych poprzez sprzedaż nieruchomości. Kwota transakcji wycenia 100 proc. udziałów w Galerii Kazimierz na 180 mln euro. Suma ta odzwierciedla zapotrzebowanie rynku na wysokiej klasy nieruchomości handlowe.

 

„Kontynuujemy proces odświeżania portfolio firmy poprzez sprzedaż dojrzałych aktywów i zastępowanie ich nowymi inwestycjami, które oferują atrakcyjny zwrot zaangażowanych środków. Takimi projektami w sektorze retail będą nasze centra handlowe w warszawskim Wilanowie i na Białołęce. Prace nad nimi postępują zgodnie z harmonogramem” – powiedział Alain Ickovics, Prezes Zarządu GTC.

 

Galeria Kazimierz zlokalizowana jest w historycznym centrum Krakowa, przy ulicy Podgórskiej. To jedno z najpopularniejszych centrów handlowych w stolicy Małopolski oferuje prawie 40 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Wśród najemców galerii są takie firmy, jak: Alma, Cinema City, EMPiK i Reserved.

***

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC) to jeden z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Powstała w 1994 r. w Warszawie Spółka obecnie działa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, na Słowacji i Ukrainie. GTC realizuje inwestycje i zarządza nimi w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków i parków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowych. Firma wybudowała nieruchomości komercyjne o łącznej powierzchni ponad 950 000 m kw. netto i nieruchomości mieszkaniowe o łącznej powierzchni 300 000 m kw. GTC obecnie jest właścicielem ok. 602 000 m kw. powierzchni komercyjnej (z czego udział GTC wynosi 548 000 m kw.). Spółka posiada również imponujący portfel inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,2 mln m kw. powierzchni komercyjnej i 615,000 m kw. mieszkaniowej. Łączne aktywa Grupy wynoszą ponad 1,9 mld euro. Akcje GTC są notowane na GPW w Warszawie w prestiżowych indeksach WIG20 i WIG30. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowego indeksu Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250 skupiającego  akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie oraz FTSE EPRA/NAREIT Emerging Index. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio