Uzgodniono warunki zakupu czterech nowych inwestycji dających możliwość wybudowania obiektów o pow. 200 000 mkw. Po nabyciu nowych terenów portfel ukończonych i realizowanych projektów GTC wzrośnie do 1,7 mln mkw. netto powierzchni biurowej, handlowej i mieszkaniowej

W czerwcu Globe Trade Centre S.A. uzgodniła warunki nabycia terenów pod inwestycje mieszkaniowe w Łodzi i w Budapeszcie oraz dwóch kolejnych gruntów pod obiekty handlowo-biurowe w Belgradzie. Tym samym GTC zwiększyła portfel realizowanych inwestycji o kolejne 200 000 mkw.

Globe Trade Centre S.A. (GTC) znacząco przyśpieszyła w czerwcu pozyskiwanie nowych inwestycji.

W Polsce GTC podpisała umowę wstępną na nabycie 4,7 hektara terenów w centrum Łodzi. W tej lokalizacji deweloper planuje budowę kompleksu mieszkaniowego z około 1000 mieszkań.

GTC Hungary uzgodniło warunki nabycia sześciu hektarów ziemi w doskonale usytuowanej dzielnicy mieszkaniowej Budapesztu. Na działce może powstać łącznie 60 000 mkw. powierzchni mieszkalnej adresowanej do osób o wyższych dochodach.

GTC znacznie poszerzyła również zasoby gruntów pod budowę powierzchni komercyjnej w Belgradzie. GTC Serbia podpisała porozumienie o zakupie dwóch działek.

Łączna powierzchnia dwóch działek wynosi 32 500 mkw. GTC planuje wybudowanie na tych terenach obiektów komercyjnych o łącznej wielkości 29,000 mkw. netto powierzchni handlowej oraz 25,000 mkw. netto powierzchni biurowej. Obie działki są usytuowane w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, z łatwym dojazdem samochodem oraz bliskością środków transportu miejskiego. Większa z działek, na której zbudowane zostanie średniej wielkości centrum handlowe wraz z budynkiem biurowym, znajduje się w pobliżu gęsto zabudowanych terenów zamieszkałych przez osoby o wyższych dochodach, a w okolicy nie istnieją większe obiekty handlowe.

Łączna wartość wyżej wymienionych czterech transakcji wynosi 75 mln euro, natomiast łączny koszt realizacji tych inwestycjiszacowany jest na EUR 290m.

Po sfinalizowaniu wszystkich czterech transakcji, portfel ukończonych i realizowanych przez GTC inwestycji w regionie Europy Środkowowschodniej będzie obejmować łącznie 1,7 mln mkw. powierzchni biurowej, handlowej i mieszkaniowej.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio