• Należący do GTC Globis Poznań otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”
  • Budynek został oceniony w kategorii „Asset Performance” oraz „Building Management
  • Globis Poznań jest czołowym budynkiem biurowym klasy A o całkowitej powierzchni najmu obejmującej 13.500 m kw.

GTC dużymi krokami zbliża się do realizacji ambitnego planu, aby uzyskać ekologiczne certyfikaty dla wszystkich swoich inwestycji w Polsce. Do polskiego portfolio zielonych budynków dołącza właśnie Globis Poznań, otrzymując certyfikat BREEAM In-Use z oceną „Excellent”. Tylko od marca tego roku sześć innych budynków wiodącego dewelopera w regionie CEE uzyskało prestiżowy certyfikat BREEAM – Centrum Biurowe Francuska w Katowicach, cztery budynki wchodzące w skład kompleksu Korona Office Complex w Krakowie oraz University Business Park w Łodzi.

BREEAM to najstarszy i najszerzej stosowany system certyfikacji zrównoważonego budownictwa, wprowadzony w Wielkiej Brytanii w 1990 r. Jest obecnie wykorzystywany w 77. krajach i ocenia takie elementy budynków jak zużycie energii i wody, wpływ na ludzkie zdrowie i dobre samopoczucie, produkowane zanieczyszczenia i odpady, dostępność transportu, użyte materiały budowlane i wykończenia wnętrz, ekologiczny charakter oraz procesy zarządzania.

Globis Poznań został najwyżej oceniony za tworzenie zdrowego środowiska pracy. Zastosowane rozwiązania prozdrowotne obejmują system pozwalający na indywidualne sterowanie temperaturą, otwierane okna zapewniające maksymalny dostęp światła naturalnego, a także ekologiczne materiały wykorzystane do jego budowy i wysoce wydajny system gospodarki odpadami.

Cieszymy się z certyfikatu BREEAM, ponieważ stanowi on formalne potwierdzenie, że pracownicy mogą poczuć się w Globis Poznań jak w domu. Wiele lat temu, kiedy pierwsi najemcy wprowadzali się do budynku, byliśmy dumni z zaufania jakimi obdarzyły nas europejskie oraz globalne marki i wiedzieliśmy, że musimy ciężko pracować, aby Globis pozostał przez długie lata atrakcyjnym miejscem. Mamy teraz 2019 r. i w pełni rozumiemy naszą rolę jako dewelopera i zarządcy nieruchomości – naszym obowiązkiem jest dbanie o zdrowie i dobre samopoczucie osób, które spędzają wiele godzin w ciągu dnia wewnątrz naszego budynku” – komentuje Marlena Litwińska, Property Manager GTC.

Biurowiec Globis Poznań zlokalizowany jest w centrum Poznania, u zbiegu ulic Roosevelta i Słowackiego, w sąsiedztwie Międzynarodowych Targów Poznańskich i Starego Miasta. Zapewnia łatwy i szybki dostęp do głównego dworca kolejowego, licznych linii tramwajowych i autobusowych oraz dogodne połączenie z międzynarodowym Portem Lotniczym Poznań-Ławica. Budynek oferuje 13.947 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej i wita każdego gościa eleganckim lobby o nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Każdy najemca może również cieszyć się komfortem powierzchni wykończonej w standardzie „office space”. Głównymi najemcami biurowca są takie firmy jak Comarch, Majorel Polska, GPD, Administration Personnel Services, LyondellBasell, DFDS, Luxmed oraz PEKAO SA.

GTC inwestuje w ekologiczny design oraz zrównoważone rozwiązania technologiczne w sektorze biurowym i handlowym. Oprócz siedmiu projektów w Polsce, które otrzymały już w tym roku certyfikat BREEAM, w 2018 r. GTC świętowało również m.in. uzyskanie certyfikatu LEED Platinum dla wybitnego projektu GTC White House w Budapeszcie oraz certyfikat LEED Gold dla Galerii Północnej, najnowszego centrum handlowego GTC w warszawskiej dzielnicy Białołęka. Od momentu otwarcia we wrześniu 2017 r. Północna stała się prawdziwym „zielonym centrum Północy” Warszawy w szczególności dzięki zielonemu dachowi oferującemu tężnię solankową i stacjom ładowania samochodów elektrycznych.

Globis Poznan
Globis Poznań

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio