• 80 mln euro pożyczki na refinansowanie biurowca City Gate w Bukareszcie

• Inwestycja pozyskała pierwszorzędnych najemców i jest obecnie wynajęta prawie w całości

GTC Romania – spółka zależna Globe Trade Centre S.A. (GTC) zawarła wspólnie z Blue House umowę kredytu refinansowego o wartości 80 mln euro z grupą banków w skład której wchodzą Alpha Bank Group, Bank of Cyprus oraz Eurobank EFG Group.

„To największa transakcja refinansowania nieruchomości w Rumunii w tym roku” – powiedział Hagai Harel, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Inwestycji Zagranicznych GTC S.A. „To również jedna z najbardziej znaczących pożyczek na rynku nieruchomości komercyjnych w tym kraju od początku kryzysu gospodarczego. To wyjątkowe osiągnięcie było możliwe dzięki wspólnym wysiłkom GTC i naszych partnerów z firmy Blue House”

City Gate to jedna z najbardziej prestiżowych lokalizacji biurowych w Rumunii. Inwestycja jest wspólnym projektem GTC (59%) i Blue House Capital (41%). Położona w najbardziej prestiżowej dzielnicy biznesowej Bukaresztu, posiada 46 000 mkw. powierzchni biurowej najmu. Kompleks składa się z powierzchni handlowo-usługowej zlokalizowanej na parterze, dwóch osiemnastokondygnacyjnych wież oraz trzypoziomowego parkingu podziemnego dla ponad 1000 samochodów. Obie wieże są w 90% wynajęte. Wśród najważniejszych najemców City Gate są: Microsoft, Millennium Bank, Romtelecom, Hoffmann-La Roche, Rompetrol oraz Autoitalia.

Jak stwierdził Eli Alroy, Przewodniczący Rady Nadzorczej GTC S.A. – „City Gate jest wyróżniającym się obiektem biurowym w Bukareszcie. W moim przekonaniu jest najlepszą lokalizacją biurową dostępną obecnie w Rumunii”

W 2009 roku biurowiec City Gate zdobył dwie nagrody CEE Real Estate Quality Awards. Projekt został uznany za najlepszą zeszłoroczną inwestycję biurową (CEE Real Estate Office Development of the Year), jak również za najlepszy projekt budowlany ukończony w regionie (CEE Real Estate Building of the Year).

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC S.A) jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 800 000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 515 000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,8 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa Spółki przekraczają 2.6 mld euro.

Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI i Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio