• GTC i Polnord wspólnie zrealizują nowoczesne centrum handlowe w Warszawie

• Planowana inwestycja powstanie w prestiżowej lokalizacji, na 7-hektarowej działce w Wilanowie

• Początek budowy planowany jest w drugiej połowie 2010 roku

Globe Trade Centre S.A. (GTC) i Polnord S.A. (Polnord) uzgodniły kluczowe warunki umowy w sprawie utworzenia spółki joint venture, która wybuduje nowoczesne centrum handlowe w Warszawie. Inwestycja powstanie na działce o powierzchni 7 hektarów, będącej częścią należącego do Polnord Miasteczka Wilanów. Planowane centrum handlowe będzie dysponowało 60 000 mkw. powierzchni najmu. Jego szacowana wartość wyniesie ponad 250 mln EUR.

W zasięgu bezpośredniego oddziaływania nowego centrum znajdą się najbardziej zasobne dzielnice Warszawy jak Wilanów czy Sadyba, a także pobliski Konstancin-Jeziorna.

„Cieszymy się, że to właśnie Polnord – firma z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży budowlanej – będzie naszym partnerem przy realizacji tego przedsięwzięcia. GTC wniesie do projektu swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie realizacji nowoczesnych obiektów handlowych, w tym doskonałe relacje z kluczowymi markami polskimi i międzynarodowymi. Lokalizacja planowanego centrum handlowego pozwoli najemcom na bezpośrednie dotarcie do klientów dysponujących najwyższą siłą nabywczą w Polsce” – powiedział Eli Alroy, Przewodniczący Rady Nadzorczej GTC S.A.

GTC wybudowała w Warszawie Galerię Mokotów – pierwsze i najbardziej prestiżowe, nowoczesne centrum handlowe w Polsce. W Krakowie GTC otworzyła Galerię Kazimierz, a w Częstochowie, w październiku 2009 roku, Galerię Jurajską.

W portfolio GTC znajduje się także Avenue Mall w Zagrzebiu oraz trzy centra handlowe w średniej wielkości miastach w Rumunii. GTC kontynuuje też budowę centrów handlowo-rozrywkowych w Bułgarii, Chorwacji, Czechach i Rumunii.

Polnord jest jedną z najbardziej doświadczonych firm na rynku budowlanym i deweloperskim w Polsce. Swoją historię datuje od 1977 roku, jako biuro generalnego wykonawcy eksportu budownictwa. Obecnie działa w czterech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, biurowym, hotelowym oraz handlowym. Polnord posiada bank ziemi pozwalający na realizację 1,5 mln mkw. powierzchni mieszkaniowej i komercyjnej. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie.

„Współpraca pomiędzy obiema firmami będzie źródłem znaczącego wzrostu ich wartości dla udziałowców. Realizacja tego projektu będzie również ważna dla dzielnicy Wilanów. Jako firma tworząca Miasteczko Wilanów, wiemy, jak bardzo potrzebne jest nowoczesne centrum handlowe w tej szybko rozrastającej się części miasta. Mam nadzieję, że projekt zrealizowany wspólnie z GTC będzie początkiem dalszej współpracy.” – powiedział Ryszard Krauze, Przewodniczący Rady Nadzorczej Polnord S.A.

Rozpoczęcie realizacji centrum handlowego w Wilanowie planowane jest na drugą połowę 2010 roku, po otrzymaniu pozwolenia na budowę.

Finalna umowa pomiędzy GTC i Polnord zostanie podpisana w ciągu najbliższych kilku tygodni, po zakończeniu procesu due diligence.

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC S.A) jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 750 000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 455 000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,8 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa Spółki przekraczają 2.6mld euro.

Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI i Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio