• GTC i Polnord wybudują nowoczesne centrum handlowe w Warszawie

• Centrum powstanie na 7,5-hektarowej działce w warszawskim Wilanowie

• Otwarcie nowego centrum planowane jest w 2013 roku

Globe Trade Centre S.A. (GTC) i Polnord S.A. (Polnord) sfinalizowały umowę w ramach której, obie firmy będą posiadały 50% udziałów w spółce celowej powołanej do realizacji przedsięwzięcia.

W marcu 2010 GTC i Polnord podpisały list intencyjny oraz uzgodniły wstępne warunki umowy w tej sprawie.

Na mocy podpisanej dziś umowy, GTC i Polnord wybudują nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe na 7,5-hektarowej działce, której właścicielem jest Polnord.

Nowopowstałe centrum będzie dysponowało 60 000 mkw. powierzchni najmu. Budowa obiektu ruszy w ciągu 12 miesięcy, po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Całkowity koszt przedsięwzięcia, w tym koszt działki, szacowany jest na 170 mln euro.

W zasięgu bezpośredniego oddziaływania nowego centrum znajdą się najbardziej zasobne dzielnice Warszawy jak Wilanów czy Sadyba, a także pobliski Konstancin-Jeziorna.

„Jestem bardzo zadowolony gdyz od samego początku negocjacji nasze firmy traktowały się jak partnerzy. Jestem przekonany, że wspólnie uda nam się zrealizować inwestycję, która stanie się prawdziwą atrakcją na handlowej mapie Warszawy” – powiedział Eli Alroy, Przewodniczący Rady Nadzorczej GTC S.A.

W powołanej spółce, GTC będzie pełniła rolę zarządzającego projektem, przy pełnym wsparciu ze strony Polnordu. Wartość centrum po ukończeniu szacowana jest na 250 mln euro.

GTC wybudowała w Warszawie Galerię Mokotów – pierwsze i najbardziej prestiżowe, nowoczesne centrum handlowe w Polsce. W Krakowie GTC otworzyła Galerię Kazimierz, a w Częstochowie, w październiku 2009 roku, Galerię Jurajską.

W portfolio GTC znajduje się także Avenue Mall w Zagrzebiu oraz trzy centra handlowe w średniej wielkości miastach w Rumunii. GTC kontynuuje też budowę centrów handlowo-rozrywkowych w Bułgarii, Chorwacji, Czechach i Rumunii.

Polnord jest jedną z najbardziej doświadczonych firm na rynku budowlanym i deweloperskim w Polsce. Swoją historię datuje od 1977 roku, jako biuro generalnego wykonawcy eksportu budownictwa. Obecnie działa w czterech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, biurowym, hotelowym oraz handlowym. Polnord posiada bank ziemi pozwalający na realizację 1 mln mkw. powierzchni mieszkaniowej i komercyjnej. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie.

„Podpisanie umowy Polnordu z GTC przyjmuję z wielką satysfakcją. Dzięki tej inwestycji wzrośnie komfort życia mieszkańców Miasteczka Wilanów i polepszą się warunki pracy dla wszystkich, którzy tutaj mają lub wkrótce będą mieli swoje miejsca zatrudnienia” – powiedział Ryszard Krauze, Przewodniczący Rady Nadzorczej Polnord S.A. „GTC to uznany i renomowany partner. Mam nadzieję, że podpisana umowa otwiera drogę do potencjalnej współpracy obu firm przy innych projektach.”

Zamknięcie transakcji jest uzależnione od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz spełnienia innych warunków.

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC S.A) jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 750 000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 455 000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,8 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa Spółki przekraczają 2.6 mld euro.

Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI i Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

 

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio