• GTC kupiło dwa biurowce w Budapeszcie: Ericsson Headquarters i Siemens Evosoft Headquarters.
  • Jest to kolejny krok w rozwoju GTC. Budynki oferują wysokiej jakości przestrzeń klasy A i są zajmowane przez najemców z ratingiem na poziomie AAA. Posiadają też certyfikaty LEED Gold.
  • Transakcja wpisuje się w strategię odświeżenia portfolio firmy o nowocześniejsze i bardziej ekologiczne biurowce znajdujące się w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

GTC, wiodący deweloper i zarządca aktywów w Europie Środkowo-Wschodniej, po raz kolejny zdecydował się powiększyć swoje węgierskie portfolio. Deweloper zainwestował 160 milionów euro w zakup dwóch biurowców – Ericsson Headquarters i Siemens Evosoft Headquarters. Obydwa budynki oferują powierzchnię biurową klasy A i są zajmowane przez najemców z ratingiem na poziomie AAA. Posiadają też certyfikaty LEED Gold. Zakup to wynik realizacji strategii odświeżania portfela GTC o nowocześniejsze budynki biurowe znajdujące się w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a także polityki inwestowania w projekty spełniające standardy przyjazne środowisku.

Po zakupie biurowca Vácci Green D, GTC kontynuuje dobrą passę w pozyskiwaniu nowych inwestycji i kupuje dwa aktywa w Budapeszcie. Nowe aktywa dopełniają istniejące portfolio nowoczesnych, ekologicznych budynków biurowych znajdujących się w stolicy Węgier, potwierdzając zaangażowanie firmy w zarządzanie wysokiej jakości zielonymi obiektami w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Budynki znajdują się nad brzegiem Dunaju w południowej części Budy. Jeden z najnowocześniejszych biurowców na Węgrzech, Ericsson Headquarters to 21 100 m kw. nowoczesnej powierzchni użytkowej klasy A, oferującej wysokie standardy wykończeni wnętrz i rozwiązań technicznych dla obiektów biurowych z laboratorium, kantyną i 500 podziemnymi miejscami parkingowymi. Ten w pełni wynajęty budynek jest siedzibą jednego z największych centrów badawczo-rozwojowych szwedzkiej firmy. Posiada też certyfikat LEED Gold, potwierdzający proekologiczne rozwiązania zastosowane w celu zaspokojenia różnorodnych potrzeb najemców.

Z kolei biurowiec Siemens Evosoft Headquarters to najnowszy projekt węgierskiego dewelopera, firmy WING. Budynek został oddany do użytku pod koniec 2020 roku. Oferuje 20 700 mkw. przestrzeni biurowej, wykorzystywanej do celów badawczo-rozwojowych, która zapewnia pracownikom środowisko pracy w duchu zrównoważonego rozwoju na miarę XXI wieku. Obiekt jest w pełni wynajęty i posiada certyfikat LEED na poziomie Gold. Nowe biurowce potwierdzają konsekwentnie realizowaną politykę GTC, zakładającą inwestowanie w projekty, które spełniają najwyższe standardy środowiskowe, społeczne, a także wytyczne związane z ładem korporacyjnym Grupy.

Rozwijamy się i przejmujemy kolejne budynki, które spełniają najwyższe standardy środowiskowe, a jednocześnie doskonale wpisują się w tkankę miejską, tworząc lokalny krajobraz. Cieszymy się, że ich wizerunek nie ogranicza się tylko do najbliższego otoczenia, ale sięga znacznie dalej, kształtując całe dzielnice miast. Nabycie Ericsson Headquarter oraz Siemens Evosoft Headquarter uzupełni i wzmocni nasze portfolio zielonych biur w Europie Środkowo-Wschodniej. Te dwie nieruchomości z łącznym NOI na poziomie 8,9 mln EUR znacząco przyczynią się do generowanego przez nas FFO. Zakup zostanie sfinansowany z środków własnych, w połączeniu z finansowaniem bankowym i zielonymi obligacjami wyemitowanymi na przełomie 2020 i 2021 roku – mówi Ariel Ferstman, dyrektor finansowy GTC.   

Obecnie, portfel biurowy GTC na Węgrzech obejmuje sześć obiektów biurowych, w tym Duna Tower, Váci Greens D, Center Point I i II oraz GTC Metro. Firma prowadzi pracę nad biurowcem Pillar, niezwykłą inwestycją, która dostarczy 29 000 m kw. powierzchni biurowej. Mimo iż obiekt zostanie oddany do użytku dopiero w I kwartale 2022 roku, został już w całości wynajęty przez ExxonMobile.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio