GTC Romania pozyskała grunt pod budowę centrum handlowego o powierzchni 25 000 mkw. w Rumunii

Zbudowany przez GTC biurowiec Center Point został wybrany najlepszym budynkiem biurowym i najlepszą inwestycją deweloperską 2006 na Węgrzech przez Construction and Investment Journal (CIJ).

GTC Romania nabyła grunt o powierzchni 33 000 mkw. w rumuńskim mieście Arad. Na działce powstanie centrum handlowo-rozrywkowe o łącznej powierzchni handlowej 25 000 mkw. Inwestycja jest częścią przedsięwzięcia realizowanego wspólnie z partnerem – Aura Investment, obejmującego budowę trzech innych obiektów. Udział GTC Romania w tym przedsięwzięciu wynosi 75 proc.

Arad to jedno z najważniejszych i najszybciej rozwijających się miast w Rumunii. Wraz z przylegającymi terenami, stanowi jeden z najgęściej zaludnionych (60 osób/kmkw.) regionów w tym kraju. Region Arad zamieszkuje ok. 460 000 osób, z których 171 000 mieszka w granicach miasta. Położony w pobliżu granicy z Węgrami, Arad cieszy się dużym zainteresowaniem zagranicznych inwestorów, którzy czerpią korzyści ze strategicznego położenia miasta na trasie tranzytowej łączącej Rumunię z Zachodem Europy.

Rozpoczęcie budowy galerii w Arad planowane jest w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Jej otwarcie odbędzie się w czwartym kwartale 2008 roku. Oczekiwane przez GTC roczne przychody z wynajmu powierzchni handlowej to 6 mln euro.

Ponadto GTC wspólnie z Aura Investment (po 50% udziałów) realizują galerie handlowe Piatra Neamt, Succeva i Buzau. Otwarcie pierwszego z nich jest planowane na pierwszy kwartał 2008 roku.

Nabycie gruntu pod budowę galerii w Arad zwiększyło portfel zrealizowanych i prowadzonych inwestycji GTC w Rumunii do 500 000 mkw. netto powierzchni biurowej, handlowej i mieszkaniowej. Udział GTC w tych inwestycjach wynosi ponad 300 000 mkw., ponieważ część z nich realizowana jest wspólnie z partnerami.

GTC Hungary, spółka zależna Globe Trade Centre SA, otrzymała dwie prestiżowe nagrody przyznawane co roku przez pismo Construction and Investment Journal. Firma została uhonorowana w kategoriach: „Najlepszy budynek biurowy 2006” oraz „Najlepsza inwestycja deweloperska 2006” za budapeszteński biurowiec Center Point 2.

Robert Snow, Dyrektor Zarządzający GTC Hungary został uhonorowany przez czytelników Construction and Investment Journal nagrodąOsobowości Roku.

Center Point mieści się na jednej z najbardziej prestiżowych ulic Budapesztu – Vaci, w Dystrykcie XIII. Jest to jeden z największych kompleksów biurowych klasy A w Budapeszcie, powstały na bazie projektu przygotowanego przez renomowaną pracownię Zoboki Demeter Associates i oddany do użytku w tym roku. Powierzchnia przeznaczona pod wynajem przekracza 41 000 mkw. W niespełna 6 miesięcy po oddaniu do użytku powierzchnia Center Point została wynajęta w 98% przez międzynarodowych najemców, wśród których są m.in. ExxonMobil (16 500 mkw.), Allianz Bank, Bunge, GE, Honeywell, Lombard Leasing, Kudos, Nalco, Raiffeisen Bank and Leasing oraz VTK.

Poza ukończonym budynkiem Center Point, GTC Hungary realizuje w Budapeszcie inwestycje w sektorze biurowym i mieszkaniowym o łącznej powierzchni ok. 250 000 mkw.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio