Spółka GTC ogłosiła nabycie nowego projektu deweloperskiego przy Váci út 85 w sąsiedztwie Center Point, bardzo udanej inwestycji biurowej GTC Hungary. Nowa inwestycja o nazwie Center Point 3 zwiększy dostępną powierzchnię flagowca GTC, czyli kompleksu biurowego Center Point, o 35,5 tys. m kw. GLA powierzchni biurowej i handlowej. Dzięki nowemu zakupowi GTC wzmacnia swoją pozycję wiodącego dewelopera na rynku nieruchomości w Budapeszcie.

Nowo pozyskana działka znajduje się w pasie Váci, jednej z najbardziej popularnych lokalizacji biurowych w pobliżu centralnego ośrodka biznesu w Budapeszcie, będącym obecnie największym i najpopularniejszym rynkiem powierzchni biurowych, w którym znajduje się ponad jedna czwarta całej powierzchni biurowej w mieście.

Inwestycja sąsiaduje z Center Point 1 i 2, a spółka ma zamiar stworzyć jeszcze większy kompleks Center Point o powierzchni około 78 tys. m kw. Wszystkie inwestycje będą zlokalizowane w jednym kwartale zabudowy. Kompleks znajduje się zaledwie 2 minuty spacerem od dwóch stacji metra i odznacza się wysoką ekspozycją ze względu na prestiżowe położenie.

Budynki biurowe Center Point 1 i 2 są stale w pełni wynajęte, więc nowa inwestycja jest dla GTC szansą na utrzymanie dotychczasowych najemców poprzez zaspokojenie ich potrzeb związanych z ekspansją.

“W tym roku świętowaliśmy otwarcie GTC White House, który powiększył nasz portfel powierzchni biurowej w Budapeszcie do 141 tys. m kw. Przejęcie działki przy Váci út 85 wzmacnia naszą pozycję rynkową i zapewnia warunki do dalszego rozwoju w Budapeszcie, który jest jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków biurowych w regionie” – powiedział Thomas Kurzmann, prezes GTC.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio