GTC umacnia swoją pozycję na rynku centrów handlowych w Europie Środkowowschodniej. GTC Bułgaria nabyła 66,67% udziałów w spółce budującej Galerię Burgas. Inwestycja o łącznej powierzchni wynajmu 36 000 mkw. zostanie ukończona w 2009 roku.

GTC Bulgaria, spółka zależna Globe Trade Centre S.A. – czołowego dewelopera w Europie Środkowowschodniej, nabyła udziały w Galerii Burgas – nowoczesnym centrum handlowym powstającym w czwartym co do wielkości mieście w Bułgarii (270 000 mieszkańców). Obiekt o łącznej powierzchni najmu 36 000 mkw. przyniesie roczny dochód szacowany na 9 mln euro. Obok centrum wybudowany zostanie kompleks 600 apartamentów.

GTC Bulgaria, w której Globe Trade Centre S.A. posiada 95% kapitału zakładowego zakupiła 66,67% udziałów w inwestycji w bułgarskim mieście Burgas. Deweloper planuje wybudowanie centrum handlowego położonego w atrakcyjnej lokalizacji w jednym z najszybciej rozwijających się miast nad Morzem Czarnym. Pozostały pakiet udziałów pozostaje w rękach lokalnego partnera o uznanej pozycji.

Koszt budowy obiektu o powierzchni 36 000 mkw. do wynajęcia netto szacuje się na 40 mln euro wliczając w to koszt zakupu działki. Roczne przychody z tytułu wynajmu powinny wynieść ok. 9 mln euro. Inauguracja działalności Galerii Burgas planowana jest w trzecim kwartale 2009 roku.

Obok centrum handlowego planowane jest wybudowanie kompleksu około 600 apartamentów o łącznej powierzchni netto ponad 61,000 mkw.

Burgas to czwarte co do wielkości miasto w Bułgarii, położone w środkowo-południowej części wybrzeża Morza Czarnego. W bezpośredniej bliskości miasta znajdują się prestiżowe kurorty turystyczne. Miejscowość jest przy tym ważnym węzłem komunikacyjnym – największy w kraju międzynarodowy port lotniczy położony jest w odległości zaledwie 10 km, a doskonale rozwinięta sieć autobusowa łączy całe bułgarskie wybrzeże. Samo miasto jest pełnym życia, ważnym ośrodkiem turystycznym, handlowym i przemysłowym.

GTC aktywnie inwestuje w sektorze centrów handlowych w Europie Środkowowschodniej. Oprócz ukończonych już Galerii Mokotów, Galerii Kazimierz i Avenue Mall w Zagrzebiu, firma realizuje budowę nowoczesnych centrów handlowych w Polsce, Czechach, Chorwacji Rumunii i Bułgarii. Łączna powierzchnia netto przypadająca na Globe Trade Centre S.A. w tych inwestycjach to ponad 300,000 mkw.

W przypadku Bułgarii GTC planuje wybudowanie obiektów handlowych w Warnie, Starej Zagorze oraz Burgas o łącznej powierzchni wynajmu blisko 100,000 mkw. Stały wzrost popytu na nowoczesne powierzchnie handlowe odnotowany po wstąpieniu Bułgarii do Unii Europejskiej oraz w związku ze znaczącym wzrostem ruchu turystycznego w regionie zapewnia wysokie stopy zwrotu z inwestycji w tym sektorze.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio