• Niepowtarzalny budynek biurowy klasy A zaprojektowany przez pracownię JEMS Architekci;
  • Całkowita powierzchnia najmu brutto: 14 500 metrów kwadratowych.

GTC, jedna z wiodących firm na rynku nieruchomości komercyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, podpisała umowę przedwstępną zakupu biurowca Pixel, wyjątkowego projektu architektonicznego w Poznaniu.

Zlokalizowany u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Babimojskiej biurowiec został oddany do użytku w 2013 roku. Zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa ma 14 500 metrów kwadratowych całkowitej powierzchni najmu brutto (przestrzeń biurowa oraz komercyjna) i oferuje najemcom 431 miejsc parkingowych. Budynek, zrealizowany według wyjątkowego projektu pracowni JEMS Architekci, otrzymał szereg nagród branżowych i jest w pełni wynajęty przez Grupę Allegro.

„Jesteśmy szczęśliwi, mogąc ogłosić zakup poznańskiego biurowca Pixel. Po pomyślnym podniesieniu kapitału i dokonanym przed kilkoma tygodniami zakupem Duna Tower w Budapeszcie jest to kolejny krok na drodze do realizacji przyjętej strategii wzrostu. Dzisiejszy zakup wzmacnia naszą pozycję na rozwijających się biurowych rynkach regionalnych i pozwoli nam na wykorzystanie potencjału wzrostu tych rynków” – mówi Thomas Kurzmann, prezes zarządu GTC.

7-piętrowy budynek Pixel ma 14 500 metrów kwadratowych całkowitej powierzchni najmu brutto. Najemcy mają do dyspozycji 399 miejsc parkingowych w podziemnym parkingu (3 piętra) oraz 32 na powierzchni. Dodatkowo inwestycja została wyposażona w drewniane wiaty do przechowywania rowerów, zlokalizowane na parterze pomieszczenia sanitarne oraz szatnię i suszarnię dla rowerzystów. Pixel jest przykładem połączenia zaawansowanej technologii, funkcjonalności oraz rozwiązań zrównoważonego budownictwa – tarasy, zielone dachy, a także zadbany teren zielony, który otacza budynek, poprzecinany jest przez ścieżki spacerowe i rowerowe. 1 400 pracowników Grupy Allegro ma również możliwość skorzystania z restauracji, żłobka i przedszkola zlokalizowanych na terenie budynku.

Budynek Pixel jest położony przy ulicy Grunwaldzkiej uznawanej za jedną z najdogodniejszych lokalizacji biznesowych w Poznaniu. Bliskość obwodnicy i autostrady A2, a także dogodny dojazd do centrum miasta, Dworca Głównego i poznańskiego lotniska zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem, sprawiają, że najemcy i ich goście mogą szybko dostać się do biurowca. Dzięki swojej lokalizacji oraz potencjale rozwoju Pixel jest idealną siedzibą dla firm z sektora nowych technologii, e-commerce oraz branży usług wspólnych (BPO, SSC, ITO).

GTC_Pixel

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio