• Budynek biurowy klasy A
  • Całkowita powierzchnia najmu brutto: 31 500 metrów kwadratowych
  • Potencjał wzrostu wartości w średnim okresie, dzięki wzrostowi poziomu najmu i przedłużeniu umów najmu

GTC, jedna z wiodących firm na rynku nieruchomości komercyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, dokonała zakupu Duna Tower – wyjątkowego kompleksu biurowego wyróżniającego się na tle panoramy Váci Corridor, dzielnicy biurowej Budapesztu.

Budynki Duna Tower mają wysokość 60 metrów. Kompleks, oddany do użytku najemców w 2006 r., jest zlokalizowany w okolicach Mostu Árpáda w części Pest węgierskiej stolicy. Składa się z dwóch 16-piętrowych wieżowców o łącznej całkowitej powierzchni najmu brutto 31 500 metrów kwadratowych i oferuje najemcom 400 miejsc parkingowych w trzykondygnacyjnym garażu podziemnym. Jest położony przy nabrzeżu Dunaju, a jego najemcy mają niezwykły widok na całe miasto i Wyspę św. Małgorzaty. Centrum miasta znajduje się w odległości 5 minut jazdy samochodem.

„Jesteśmy szczęśliwi mogąc ogłosić zakup Duna Tower w Budapeszcie. Pomyślne przeprowadzenie podniesienia kapitału pozwala wykorzystać nasze doświadczenie i zasoby finansowe do realizacji przyjętej strategii wzrostu. Nabycie Duna Tower to kolejny, po rozpoczęciu budowy ponad 90 000 metrów kwadratowych w Polsce i Serbii, kamień milowy na tej drodze.”mówi Thomas Kurzmann, prezes zarządu GTC.

Ten zakup oznacza zwiększenie portfolio węgierskiego oddziału GTC do 118 000 metrów kwadratowych całkowitej powierzchni biurowej brutto. Jego efektem jest także wzmocnienie pozycji firmy jako kluczowego inwestora i dewelopera w regionie. Oprócz Duna Tower, w skład portfolio GTC w Budapeszcie wchodzą także kluczowe budynki biurowe Center Point, GTC Metro i Spirál.

„Cena zakupu odpowiada stopie kapitalizacji na poziomie około 7% przy obecnej wysokości czynszu i wynajmie na poziomie 80% najmu. Planujemy inwestycje w podniesienie jakości budynku oraz udogodnienia dla obecnych i przyszłych najemców. Zależy nam, by nieustannie podnosić jakość usług i komfort naszych najemców. Wzrost poziomu najmu w połączeniu z przedłużeniem obecnych umów pozwoli nam zaoferować klientom wartość dodaną” powiedział Thomas Kurzmann. „Wierzymy, że nasza szeroka wiedza na temat lokalnego rynku i obecność w Budapeszcie, wspierane przez rozwijający się rynek powierzchni biurowych, pozwoli nam szybko osiągnąć te cele” – dodał Kurzmann.

Węgierska gospodarka od roku wykazuje dużą dynamikę wzrostu, co potwierdzają wzrost PKB na poziomie 3,3% w pierwszym kwartale 2015 r. (w stosunku do tego samego okresu w 2014 r.) oraz spadający poziom bezrobocia (z około 10% do mniej niż 7% w ciągu dwóch lat). Obecnie w Budapeszcie odsetek niewynajętych powierzchni biurowych klasy A wynosi 12,8% – przy czym spodziewany jest dalszy jego spadek do około 10% w ciągu najbliższych dwóch lat, głównie w wyniku rosnącego zapotrzebowania wśród najemców i braku nowych projektów klasy A w dającej się przewidzieć przyszłości.gtc

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio