• Grupa GTC sfinalizowała kupno dwóch biurowców klasy A w biznesowej dzielnicy Bukaresztu
  • Premium Plaza i Premium Point wzbogacą portfolio GTC o dodatkowe 15 000 m2 powierzchni biurowej

Grupa GTC, wiodąca spółka z sektora nieruchomości komercyjnych prowadząca działalność w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej, nabyła dwa nowoczesne biurowce klasy A w Bukareszcie w Rumunii. Premium Plaza i Premium Point zwiększą rumuńskie portfolio dewelopera o dodatkowe 15 000 m2 powierzchni użytkowej.

Oba budynki biurowe będą oferować udogodnienia, których wiodące firmy mogą oczekiwać w nowoczesnych obiektach tego typu. Ich lokalizacja w pobliżu głównych węzłów komunikacyjnych i budynków rządowych gwarantuje najemcom oraz ich pracownikom prestiż i komfort.

“Pozyskanie dwóch budynków biurowych tej klasy bezsprzecznie umocni pozycję GTC jako lidera rynku powierzchni biurowych w Bukareszcie. Obie nieruchomości są usytuowane w samym sercu bukaresztańskiej dzielnicy biznesowej. Te udogodnienia, w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi i usprawnionym wachlarzem usług dla najemców, gwarantują szybki wzrost stopnia komercjalizacji inwestycji.” – komentuje Thomas Kurzmann, prezes GTC.

Wybudowana pod koniec 2008 r. Premium Plaza oferuje 15 poziomów powierzchni biurowych, na które dostać się można z głównego lobby oraz trzech podziemnych parkingów z 85 miejscami postojowymi.  Cała inwestycja ma 8 600 m2, z czego 86% zostało już wynajęte przez międzynarodowych najemców. Natomiast Premium Point, otwarty w 2009 r., oferuje 6 400 m2 powierzchni biurowej na 9 piętrach, z 72 miejscami parkingowymi na trzypiętrowym podziemnym parkingu. Poziom komercjalizacji tego obiektu sięgnął 74% – obecnie powierzchnie biurowe w Premium Point wynajmują takie światowe marki, jak Franklin Templeton, Thomson Reuters, Autodesk i HBO. Obydwa budynki są zlokalizowane w ścisłym centrum jednej z najważniejszych administracyjnie, biznesowo, finansowo i kulturalnie dzielnic Bukaresztu, zapewniając tym samym doskonały dojazd i prestiż.

Sprzedawcy obu nieruchomości podczas transakcji doradzała agencja Colliers International.

Kupno Premium Point i Premium Plazy zwiększyło portfolio GTC do 37 obiektów i ponad 665 000 m2 zarządzanej powierzchni użytkowej. Było to kolejne ważne przejęcie po pozyskaniu Duna Tower w Budapeszcie i Pixela w Poznaniu, a także ukończeniu budowy biurowca Fortyone w Belgradzie pod koniec 2015 r. W 2016 r. portfolio GTC powiększy się o już prawie ukończony University Business Park w Łodzi i drugi etap Fortyone w Belgradzie, natomiast zakończenie największego projektu GTC – Galerii Północnej w Warszawie – jest planowane na rok 2017.

 

Premium Plaza_Romania  Premium Point_Romania

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio