GTC oficjalnie ogłosiło nabycie Neptun Office Center i Sterlinga Business Center, mieszczących się odpowiednio w Gdańsku i Łodzi. Te dwa nowocześnie zaprojektowane budynki biurowe klasy A, łącznie oferujące najemcom 30 000 m2 i 364 miejsc parkingowych, wzbogacą polskie portfolio inwestycyjne Grupy.

Gdański Neptun Office Center, oferujący powierzchnię klasy A, posiada 16 082 m2 powierzchni biurowej, która obecnie wynajęta jest w 73%. Z kolei Sterlinga Business Center, także budynek klasy A, dysponuje 13 895 m2 w centrum Łodzi, z czego wynajęte jest 94% powierzchni. Średni ważony okres najmu wynosi od 3 do 5 lat, a oba budynki łącznie oferują około 5 000 m2 powierzchni do wynajęcia, co zabezpiecza stały przychód i pozwala na wzrost potencjału przepływów pieniężnych i wartości nieruchomości. Transakcje zostały sfinansowane ze środków własnych GTC i kredytów bankowych.

 “Z każdym kolejnym rokiem wzrasta popyt na nowoczesne przestrzenie biurowe w miastach regionalnych Polski, co zresztą potwierdza rekordowa liczba transakcji najmu w 2015 roku. Jesteśmy zadowoleni z faktu, że nasze regionalne portfolio powiększyło się o takie budynki jak Neptun Office Center i Sterlinga Business Center, które oferują najwyższej jakości powierzchnie biurowe w doskonałej lokalizacji“ powiedział Jacek Wachowicz, Chief Investment Officer, GTC.

“Obecności na większości regionalnych rynków biurowych w Polsce pozwala nam na uczestnictwo w rozwoju ich potencjału inwestycyjnego. Zarówno Neptun Office Center jak i Sterlinga Business Center będą przyczyniać się do wzrostu naszych przychodów, kreowania wartości Spółki, a także wzmocnienia jej aktywności na dynamicznie rosnących rynkach regionalnych. Nowe zakupy doskonale wpisują się w naszą strategię inwestycyjną i postrzeganie rynku” dodał Thomas Kurzmann, prezes GTC.

W transakcjach po stronie GTC doradzały spółki Hoganlovells, JLL, KPMG i Aecom. Transakcje zostały zrealizowane w ciągu dwóch miesięcy.

NEPTUN OFFICE CENTER

Neptun Office Center jest jedynym wieżowcem biurowym w Trójmieście. Budynek oferuje najemcom wysoki standard powierzchni biurowej w doskonałej lokalizacji, ze świetnym dostępem do transportu publicznego. Neptun Office Center powstało w zgodzie z najwyższymi wymogami technologicznymi, a jego 16 082 m2 powierzchni biurowej zaprojektowano tak, aby umożliwić indywidualną aranżację przestrzeni i elastyczny podział na moduły, tak aby spełnić wymagania każdego z klientów. Przeszklona fasada zapewnia pracownikom mnóstwo światła dziennego i pozwala najemcom cieszyć się wspaniałym widokiem na miasto, Morze Bałtyckie i port handlowy.

STERLINGA BUSINESS CENTER

Sterlinga Business Center to budynek biurowy klasy A zlokalizowany w centrum Łodzi, oferujący 13 895 m2 nowoczesnej powierzchni najmu na 9 piętrach. Jego parking znajduje się na dwóch kondygnacjach podziemnych
i zapewnia łącznie 203 miejsca parkingowe. Na parterze mieści się hol o niestandardowej wysokości dwóch pięter, który został wykończony przy użyciu naturalnego kamienia, drewna i specjalnie zaprojektowanych mebli. Stołówka i przestrzeń handlowa na parterze stanowią wartość dodaną do usług świadczonych na rzecz najemców budynku.

Sterlinga Business Center Łódź2

Centrum Biurowe Neptun Gdańsk

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio