• Drugi budynek kompleksu biurowego University Business Park został oficjalnie otwarty
  • Całkowita powierzchnia kompleksu wynosi 39 200 m kw.

Budynek B, należący do kompleksu biurowego University Business Park wybudowanego przez GTC, został oficjalnie otwarty. Jego otwarcie zwieńczyło ukończenie pierwszej inwestycji GTC w Łodzi.

University Business Park jest kompleksem biurowym klasy A usytuowanym w centrum Łodzi. Cały kompleks oferuje 39 200 m kw. powierzchni biurowej oraz 600 miejsc parkingowych w dwóch siedmiopiętrowych budynkach.

„Jesteśmy świadomi potencjału rynku biurowego w Łodzi, który w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie. Tym bardziej cieszy nas fakt, że staliśmy się częścią tego procesu, a oficjalnie otwarcie drugiego budynku University Business Park stanowi ukoronowanie pierwszej inwestycji GTC w tym mieście. Otwarcie UBP jest jednym z najważniejszych kamieni milowych naszej strategii rozwoju na 2016 rok” ­– komentuje Thomas Kurzmann, prezes GTC.

Inwestycja posiada wiele udogodnień i rozwiązań zgodnych z zasadami zrównoważonego budownictwa. Nowoczesne przestrzenie biurowe, stacje naprawcze i prysznice dla rowerzystów to tylko niektóre z nich.
W centrum kompleksu znajduje się wkomponowane architektonicznie zielone patio, w budynku A nowoczesna kantyna, zaś w budynku B ogólnodostępna kawiarnia. Poza tym University Business Park posiada cztery wygodne wjazdy dla samochodów, miejsca parkingowe dla taksówek i gości oraz wydzieloną strefę dostaw.

Budynek został dopasowany również do potrzeb nowoczesnych najemców m.in. za sprawą dużych powierzchni pięter umożliwiających aranżację przestrzeni biurowych według najnowszych trendów. Ponadto każda kondygnacja budynku jest dobrze doświetlona, tak by zapewnić pracownikom odpowiednie warunki pracy. Są to standardy spełniające oczekiwania najbardziej wymagających najemców, takich jak firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu.

„Cieszymy się, że Łódź zyskała tak nowoczesny kompleks biurowy, przyciągający do naszego miasta światowej klasy inwestorów. University Business Park przyczyni się nie tylko do rozwoju łódzkiego rynku nieruchomości komercyjnych, ale przede wszystkim zapewni nowe miejsca pracy dla młodych i ambitnych, których w naszym mieście nie brakuje. Zainteresowanie takiego dewelopera jak GTC jest dla nas tylko potwierdzeniem, że Łódź jest jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków w Polsce. Jesteśmy z tego dumni i liczymy, że to dopiero początek naszej współpracy” – komentuje Prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska.

Obecnie kompleks jest skomercjalizowany w ok. 70 procentach. Wśród najemców znajdują się takie firmy jak: Fujitsu Technology Solutions, Samsung Electronics Poland, Accenture, Mobica i UPS.

GTC_UBP_Lodz_small-2

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio