Globe Trade Centre S.A. („GTC”) uzyskało pozwolenie na budowę centrum handlowego Galeria Północna na warszawskiej Białołęce, jednym z kluczowych projektów spółki. To kamień milowy w rozwoju GTC.

Uzyskanie pozwolenia na budowę Galerii Północnej otwiera nowy rozdział w historii GTC. „Jesteśmy niezwykle szczęśliwi z powodu zakończenia pierwszego etapu realizacji Galerii Północnej, którym były przygotowania formalno-prawne” – powiedział Thomas Kurzmann, Prezes Zarządu GTC. „Wznoszenie nowych budynków i realizowanie naszych projektów jest elementem DNA GTC. Jestem pewien, że Galeria Północna, dzięki swojemu projektowi i funkcjom, które będzie spełniała, przyczyni się do dalszego rozwoju dzielnicy. Dzięki niej Białołęka, będzie stawała się coraz bardziej atrakcyjnym, wygodnym i przyjaznym miejscem do życia” – dodał Thomas Kurzmann.

Bliska współpraca władz dzielnicy z GTC

Cieszę się, że udało się doprowadzić do szczęśliwego finału pierwszy etap tego projektu, bo nowoczesne, funkcjonalne i atrakcyjne architektonicznie centrum handlowe było długo oczekiwane przez mieszkańców naszej dzielnicy. Trzymamy kciuki, żeby zgodnie z planem za dwa lata w sercu Białołęki było już można nie tylko zrobić zakupy, ale także skorzystać z oferty kilkusalowego kina i odpocząć w wyjątkowym otoczeniu na zielonym dachu-ogrodzie” – powiedział Piotr Jaworski, Burmistrz dzielnicy Białołęka Miasta Stołecznego Warszawy.

Projekt inwestycji Galeria Północna przez cały czas przygotowań formalno-prawnych był wspierany przez Miasto Stołeczne Warszawa oraz władze dzielnicy Białołęka, na wszystkich etapach procedowania wniosku o pozwolenie na budowę. Władze Białołęki prowadziły z GTC konstruktywny dialog o potrzebach mieszkańców dzielnicy oraz inwestycjach infrastrukturalnych. Galeria Północna będzie obsługiwać jedną z najdynamiczniej rozwijających się części Warszawy, która dziś jest domem dla ponad 140 tys. osób.

Pierwsze duże centrum handlowe w północno-wschodniej części Warszawy

Nasz projekt zmieni dynamikę całego warszawskiego handlu detalicznego. Galeria Północna będzie pierwszym nowoczesnym, dużym centrum handlowo-rozrywkowym położonym w północno-wschodniej części Stolicy. Wielu klientów nie będzie już musiało przejeżdżać dużych dystansów do sklepów, które odpowiadają ich aspiracjom, gdyż znajdą je w swoim sąsiedztwie. Co więcej, biorąc pod uwagę niezaspokojony dotąd popyt na jakościową ofertę handlową na terenie leżącym w zasięgu inwestycji, jesteśmy przekonani, że Galeria Północna będzie wielkim sukcesem” – powiedział Jacek Wachowicz, Członek Zarządu GTC.


O Galerii Północnej


Galeria Północna już przyciągnęła jakościowych najemców, takich jak sieć kinowa Cinema City, H&M, Grupę LPP, właściciela takich marek jak Reserved czy Cropp i wielu innych. Zaprojektowana przez renomowane pracownie APA Wojciechowski oraz Tzur Architects, Galeria Północna udostępni najemcom ok. 64 000 m kw. powierzchni, a klientom ok. 2 000 miejsc parkingowych. Odwiedzający będą mieli do dyspozycji zróżnicowane rozwiązania rozrywkowo-wypoczynkowe, takie jak publicznie dostępny dach z ogrodem, alejkami spacerowymi i placem zabaw. By potwierdzić status Galerii Północnej jako jednego z najbardziej zielonych budynków w swojej klasie w Polsce, GTC planuje uzyskanie dla inwestycji certyfikatu LEED na poziomie Gold.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio