11 listopada br. Globe Trade Centre S.A. (GTC) otworzyła centrum handlowo-rozrywkowe nowej generacji Galeria Harfa w Pradze. Jest to największa inwestycja tego typu, jak również jedyne centrum handlowe oddane do użytku w stolicy Czech w tym roku. Budowa Galerii Harfa rozpoczęła się w połowie 2009 roku.

W trzypoziomowej Galerii Harfa znajduje się 42 000 mkw. powierzchni handlowej netto, wynajętej w ponad 90%. Wraz z otwarciem części handlowej, oddano 22 000 mkw. powierzchni w przyległej części biurowej.

„Z dumą i radością uczestniczę w otwarciu Galerii Harfa. Realizacja tego pionierskiego, pod wieloma względami, projektu, wymagała ogromnej pracy wszystkich zaangażowanych osób – zarówno po stronie inwestora, jak i naszych partnerów” – powiedział podczas uroczystości Tamir Winterstein, Dyrektor Zarządzający Grupy Lighthouse stowarzyszonej z GTC S.A. i odpowiedzialnej za realizację inwestycji w Pradze.„Dołożymy wszelkich starań, aby Galeria Harfa stała się nie tylko miejscem robienia zakupów, ale również miejscem spotkań z przyjaciółmi, relaksu i rozrywki dla całej rodziny. Miejscem, w którym się bywa” – dodał Tamir Winterstein.

Galeria Harfa położona jest przy ul. Ceskomoravskiej – 10 minut jazdy samochodem lub 5 przystanków metrem od centrum miasta. Pod galerią znajduje się stacja metra Českomoravská. Obiekt posiada także bezpośrednie połączenie ze znajdującą się tuż obok największą halą sportowo-widowiskową w Pradze – O2 Arena, która jest miejscem wielu prestiżowych wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Odwiedzający Galerię Harfa mogą korzystać z oferty ponad 180 sklepów, punktów usługowych, kawiarni, restauracji, luksusowego klubu fitness oraz basenu. Do dyspozycji klientów jest także imponujący ogród o powierzchni 9 500 mkw. zlokalizowany na dachu Galerii. Znajdują się tam place zabaw dla dzieci, park jurajski, lodowisko, efektowne fontanny i atrakcje multimedialne. W Galerii Harfa powstał też dwupoziomowy parking dla ponad 1 600 samochodów.

Kluczowi najemcy Galerii Harfa to: supermarket Interspar (ponad 4 800 mkw. powierzchni najmu), Marks & Spencer, H&M , C&A, KappAhl, New Yorker, Esprit, Intersport, Pure Fitness, RTV AGD Datart, Humanic, Rossmann, Camaieu, Sephora, Springfield i Vero Moda.

W kolejnych latach planowana jest rozbudowa kompleks o dodatkową część biurową oraz hotelowo-konferencyjną.

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC S.A)  jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 800 000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 530 000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,7 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa Spółki przekraczają 2,7 mld euro.

Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI i Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio