• Eli Alroy uhonorowany nagrodą CEEQA Lifetime Achievement Award za całokształt osiągnięć

• GTC po raz trzeci w historii uznana Deweloperem Roku w Europie Środkowo-Wschodniej

• Dwie nagrody CEE Real Estate Quality Awards dla prestiżowej inwestycji biurowej GTC w Bukareszcie

Globe Trade Centre S.A. (GTC) otrzymała nagrodę dla najlepszej firmy deweloperskiej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w 2009 roku w konkursie CEE Real Estate Quality Awards. Jury doceniło też biurowiec City Gate stworzony przez GTC w Bukareszcie, który zdobył dwie nagrody, w tym dla najlepszego budynku oddanego do użytku w 2009 roku. Łącznie, przedstawiciele Spółki odebrali aż cztery wyróżnienia

Nagrody CEE Real Estate Quality Awards zostały wręczone podczas uroczystej gali, która odbyła się 3 marca br. na Zamku Królewskim w Warszawie, w obecności ponad 500 znamienitych gości.

GTC została wyróżniona tytułem Dewelopera Roku w Europie Środkowo-Wschodniej (CEEQA Developer of the Year 2009) już po raz trzeci w historii – poprzednio w 2004 i 2007 roku. Tym razem, jury składające się z 23 wybitnych specjalistów w dziedzinie nieruchomości, budownictwa i finansów, doceniło GTC za jakość i skalę prowadzonych inwestycji, jak również za skuteczne stawienie czoła osłabieniu rynkowemu i przygotowanie firmy do dalszej ekspansji.

W kategorii inwestycji, aż dwie nagrody CEE Real Estate Quality Awards 2009 zdobył biurowiec City Gate wybudowany przez GTC w centrum Bukaresztu. Został on uznany zarówno najlepszą inwestycją biurową (CEE Real Estate Office Development of the Year), jak również najlepszym budynkiem powstałym w minionym roku w tym rejonie Europy (CEE Real Estate Building of the Year). City Gate to ponad 44 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej zajętej przez wielu uznanych najemców m.in. Rompetrol, Microsoft, Millenium Bank, Hoffman LaRoche, czy Romtelecom.

Nagrodę CEEQA Real Estate Lifetime Achievement za całokształt osiągnięć w branży nieruchomości podczas gali odebrał Eli Alroy. Przewodniczący Rady Nadzorczej GTC został ogłoszony laureatem nagrody na początku lutego br.

„To niezwykły wieczór dla GTC. Zostaliśmy wyróżnieni jako najlepszy deweloper, co w dzisiejszych czasach ma szczególne znaczenie. Podwójnie doceniony został też jeden z naszych projektów biurowych. Dodatkowo, osobiście miałem zaszczyt odebrać nagrodę przyznaną mi przez środowisko branżowe za działalność, która jest dla mnie powodem do dumy i satysfakcji. Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom GTC za pracę i zaangażowanie, a naszym partnerom i akcjonariuszom za wsparcie, zaufanie i motywację do dalszego rozwoju” – powiedział Eli Alroy podczas gali.

Nagrody CEE Real Estate Quality Awards, przyznawane przez CEE Insight Forum, to jedne z najważniejszych wyróżnień branżowych w Europie. Przyznawane są firmom, projektom i osobom mającym największy wkład w rozwój rynku nieruchomości w Polsce, Rumunii, Republice Czeskiej, Słowacji, Słowenii, Litwie, Łotwie, Estonii, a także na Węgrzech i Ukrainie. W tym roku nagrody CEE Real Estate Quality Awards zostały wręczone już po raz siódmy w historii.

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC S.A) jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 750 000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 455 000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,8 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa Spółki przekraczają 2.6mld euro.

Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI i Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio