GTC podpisuje umowę kredytową na budowę Galerii Północnej w Warszawie


 

Globe Trade Centre S.A. (GTC) podpisało umowy kredytową z Bankiem Pekao na sfinansowanie budowy Galerii Północnej. Kredyty o wartości 116 milionów euro dla kredytu budowlanego i do 150 milionów euro lub 175 millionów euro dla kredytu inwestycyjnego są przeznaczone na sfinansowanie budowy Galerii Północnej w Warszawie.

Budowa Galerii Północnej rozpoczęła się w czerwcu 2015 r., gdy GTC otrzymało pozwolenie na budowę. Według stanu na sierpień 2015 r., inwestycja osiągnęła już 32% przednajmu z renomowanymi najemcami, wśród których są między innymi: Carrefour, Cinema City, Grupa LPP, H&M i wielu innych.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania umów kredytowych na budowę Galerii Północnej w momencie, w którym prace budowlane są już prowadzone na najwyższych obrotach”mówi Erez Boniel, Chief Financial Officer, GTC. „Jesteśmy przekonani, że nasz projekt zmieni dynamikę warszawskiego rynku handlowego i spełni oczekiwania mieszkańców Białołęki i sąsiednich dzielnic. Galeria Północna będzie pierwszą dużą, nowoczesną galerią handlową oraz centrum rozrywki zlokalizowaną w północno-wschodniej Warszawie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że mogliśmy zabezpieczyć finansowanie naszej inwestycji przez Bank Pekao. To kontynuacja długotrwałego partnerstwa z bankiem, z którym już odnieśliśmy wspólnie wiele sukcesów”dodaje Erez Boniel.

Budowa Galerii Północnej jest częścią strategii GTC polegającej na stymulowaniu wzrostu poprzez budowę starannie dobranych projektów biurowych i handlowych odzwierciedlających zapotrzebowanie najemców oraz nabywanie generujących przychody  nieruchomości położonych w stolicach Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

***

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio