• GTC podpisała z bankiem Pekao S.A umowę kredytu refinansowego w wysokości 90 mln euro
  • Nadwyżka po spłacie poprzedniego kredytu wyniosła 23 mln euro

GTC Galeria Kazimierz Sp. z o.o. podpisała 4 grudnia 2008 roku umowę kredytu refinansowego z bankiem Pekao S.A.

Pożyczka w wysokości 90 mln euro refinansuje poprzedni kredyt w wysokości 67 mln euro, zapewniając nadwyżkę na potrzeby spółki w wysokości 23 mln euro. Wskaźnik stosunku zadłużenia do wartości nieruchomości po zaciągnięciu kredytu wynosi dla Galerii Kazimierz ok. 53%, podobnie jak w przypadku pozostałych ukończonych inwestycji GTC.

Globe Trade Centre S.A. posiada 50% udziałów w GTC Galeria Kazimierz Sp. z o.o., podczas gdy pozostałe 50% należy do funduszu zarządzanego przez Quinlan Private.

GTC Galeria Kazimierz Sp. z o.o. jest właścicielem centrum handlowo-rozrywkowego Galeria Kazimierz w Krakowie. Obiekt oferuje 36 000 mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej, a wśród jego kluczowych najemców znajdują się takie marki jak: Alma, Cinema City, Zara, H&M, czy Reserved. W styczniu 2009 roku na 2000 mkw. swoje centrum otworzy znana brytyjska sieć salonów fitness Pure.

Umowa kredytowa została zawarta na dziesięć lat z trzydziestoletnim okresem amortyzacji. Odsetki kredytu będą naliczane według miesięcznego wskaźnika Euribor z marżą 135 bps.

“Warunki pożyczki są efektem pozycji finansowej GTC. Pekao S.A. utrzymuje dobre relacje z Globe Trade Centre S.A. i mamy nadzieję na współpracę przy kolejnych projektach w przyszłości” – mówi Justyna Kędzierska, Zastępca Dyrektora w Departamencie Finansowania Nieruchomości Komercyjnych w Pekao S.A.

GTC zabezpieczyła do tej pory finansowanie projektów deweloperskich w regionie na kwotę ponad 500 mln euro. Firma współpracuje z 11 bankami. Na koniec III kwartału 2008 roku GTC posiadała 209 mln euro w gotówce, przy wskaźniku zadłużenia długoterminowego do łącznych aktywów na poziomie 39%. Dobra kondycja finansowa pozwala GTC na zabezpieczenie finansowania inwestycji przez banki, nawet podczas niespokojnych czasów na rynkach kredytowych.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio