Globe Trade Centre przejęło większościowy udział w inwestycji obejmującej budowę na 130-hektarowym terenie na wybrzeżu Chorwacji luksusowych apartamentów i willi, pięciogwiazdkowego hotelu oraz pola golfowego.
GTC Chorwacja posiada 75-procentowy udział w inwestycji w apartamenty oraz 85-procentowy w części związanej z budową hotelu.

GTC Croatia – spółka w 97-proc. zależna od Globe Trade Centre S.A. (GTC) nabyła udziały we wspólnym przedsięwzięciu przy realizacji budowy luksusowych apartamentów i willi łącznie z 18-dołkowym polem golfowym oraz pięciogwiazdkowego hotelu. Inwestycja prowadzona będzie na wybrzeżu półwyspu Istria w Chorwacji.

GTC Chorwacja obejmie 75-procentowy udział i zapewni 85% finansowania w części inwestycji związanej z budową apartamentów. Pozostałe 25% udziałów znajdzie się w posiadaniu założycieli i początkowych udziałowców spółki. GTC Chorwacja stanie się jednocześnie właścicielem 85% udziałów w przedsięwzięciu realizującym budowę hotelu, zapewniając przy tym 100% środków własnych niezbędnych dla finansowania tej inwestycji. GTC Chorwacja otrzyma też wynagrodzenie za zarządzanie inwestycją. Jego wysokość ustalona została jako 5% łącznych kosztów realizacji inwestycji (z wyłączeniem wartości gruntu).

Działka o powierzchni 130 hektarów jest położona w północnej części Chorwacji, na linii brzegowej półwyspu Istria. Kompleks willi i apartamentów sąsiadujących z profesjonalnym polem golfowym i luksusowym hotelem, będzie jednym z najbardziej prestiżowych przedsięwzięć realizowanych na przeżywającym boom rynku nieruchomości wybrzeża Chorwacji.
Pola golfowe będzie mogło w przyszłości zostać rozszerzone o kolejnych 9 dołków. GTC będzie miało 25 proc. udziałów w firmie zarządzającej polem golfowym i kompleksem apartamentów..

Łączna powierzchnia mieszkaniowa inwestycji to 20 000 m. kw. apartamentów i willi o powierzchni od 100 m kw. do 300 m kw.
Pięciogwiazdkowy hotel będzie obejmował około 20 000 m kw. powierzchni brutto. Ta unikalna lokalizacja już wywołała zainteresowanie największych międzynarodowych sieci hotelowych

Łączne przychody z projektu, nie wliczając w to hotelu, szacowane są na 100 mln euro. Zakończenie inwestycji jest planowane na 2009 rok.
GTC Chorwacja realizuje również budowę Avenue Mall – pierwszego nowoczesnego centrum handlowo-rozrywkowego w Zagrzebiu (26 500 m. kw. powierzchni do wynajmu), połączonego z częścią biurową (7 000 m. kw. powierzchni do wynajmu). Otwarcie centrum planowane jest na drugi kwartał 2007 roku, ale 80-proc. powierzchni handlowej obiektu jest już wynajęte.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio