• GTC podpisało umowę kredytową z BZ WBK na refinansowanie Korona Office Complex – kompleksu czterech budynków biurowych klasy A w centrum Krakowa
  • W 2017 roku kompleks przeszedł modernizację wnętrz i terenu wokół budynków

GTC S.A. podpisało umowę kredytową w wysokości 46,5 mln z BZ WBK na refinansowanie dla Korona Office Complex. Kompleks oferuje około 36.800 m kw. GLA i obecnie stanowi jeden z najnowocześniejszych obiektów w Krakowie.

Nowy kredyt znacznie poprawia sytuację finansową oraz profil zapadalności długu. Korona Office Complex został zbudowany w latach 2003-2014, a w 2017 roku przeszedł gruntowną rewitalizację. Obecnie kompleks mieści siedziby kilku polskich i międzynarodowych firm z branży IT, finansów, BPO, konsultingu i innych. Całkowita powierzchnia biurowa wynosi około 36.800 m kw. GLA, a każdy budynek zapewnia wysoki standard powierzchni.

„Podpisanie tej umowy kredytowej potwierdza wysoką jakość kompleksu Korona oraz świadczy o stabilności finansowej GTC. Jesteśmy zadowoleni, że otrzymaliśmy kredyt na korzystnych warunkach, który umożliwił nam pozyskanie wolnych przepływów przy jednoczesnym wzroście FFO oraz poprawie stopy kapitalizacji FFO, którą generujemy. Refinansowanie jest dla nas jednym z kluczowych czynników decydujących o pomyślnym recyklingu kapitału i finansowaniu wzrostu” powiedział Erez Boniel, Dyrektor Finansowy GTC.

Kompleks zapewnia intymną atmosferę i funkcjonalność na powierzchni wykończonej w standardzie „open space”. Doskonała lokalizacja w samym centrum miasta umożliwia szybkie i łatwe połączenie z centrum Krakowa, dworcem kolejowym, lotniskiem w Balicach, oraz 15 minut do wjazdu na autostradę A4. Dzięki rewitalizacji kompleksu w 2017 roku Korona oferuje obecnie unikalne punkty usług, takie jak grota solna, siłownia, oraz w pełni wyposażona sala konferencyjna na wyłączny użytek najemców, co czyni ją jedną z najnowocześniejszych lokalizacji w Krakowie.

Korona Office Complex może pochwalić się wybitnym portfolio najemców. W 2016 r. IBM przedłużył umowę najmu w budynku Galileo na kolejne 5 lat, a firma obecnie zajmuje w kompleksie ponad 16.000 m kw. Oprócz IBM Business Consulting Services najemcami biurowców są również Raiffeisen Bank Polska, Scanrent, Halliburton, State Street, Genpact, Hitachi Vantara, Deloitte i Arup.

GTC_Korona Office Complex

_43A5704s

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio