Duński wytwórca innowacyjnych leków i wyrobów medycznych w obszarze diabetologii i hemofilii zdecydował się na przedłużenie dotychczasowej umowy z GTC. Dotyczy ona najmu 2127 m kw. powierzchni biurowej w budynku Zephirus w warszawskim Aeropark, znanym wcześniej jako Okęcie Business ParkZgodnie z nowym kontraktem, Novo Nordisk planuje pozostanie w biurowcu GTC do września 2018 r.

 

„Przedłużenie umowy z Novo Nordisk jest dla GTC niezwykle satysfakcjonujące, tym bardziej że konkurencja na warszawskim rynku biurowym nie słabnie, a podaż powierzchni przewyższa popyt. Nowy kontrakt to wyraz uznania najemcy dla najwyższej jakości usług oferowanych przez GTC” – skomentował Jacek Wachowicz, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Wynajmu i Sprzedaży GTC.

 

Zaprojektowany przez Autorską Pracownię Architektury Kuryłowicz & Associates Aeropark cieszy się zainteresowaniem najemców. W trzech budynkach należących do kompleksu (Corius, Nothus i Zephirus) swoje siedziby mają takie firmy jak Avon, Mitsubishi i Pandora. Do dyspozycji najemców Aeropark jest 27 tys. m kw. najwyższej klasy powierzchni biurowej.

***

 

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC) to jeden z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Powstała w 1994 r. w Warszawie Spółka obecnie działa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, na Słowacji i Ukrainie. GTC realizuje inwestycje i zarządza nimi w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków i parków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowych. Firma wybudowała nieruchomości komercyjne o łącznej powierzchni ponad 950 000 m kw. netto i nieruchomości mieszkaniowe o łącznej powierzchni 300 000 m kw. GTC obecnie jest właścicielem ok. 602 000 m kw. powierzchni komercyjnej (z czego udział GTC wynosi 548 000 m kw.). Spółka posiada również imponujący portfel inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,2 mln m kw. powierzchni komercyjnej i 615,000 m kw. mieszkaniowej. Łączne aktywa Grupy wynoszą ponad 1,9 mld euro. Akcje GTC są notowane na GPW w Warszawie w prestiżowych indeksach WIG20 i WIG30. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowego indeksu Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250 skupiającego  akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie oraz FTSE EPRA/NAREIT Emerging Index. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio