• GTC nabyło biurowiec Váci Greens D w Budapeszcie.
  • Jest to budynek klasy A znajdujący się w północnej części miasta, Váci Office Corridor.
  • Transakcja wzbogaci węgierskie portfolio nieruchomości biurowych GTC o kolejny nowoczesny budynek spełniający najwyższe ekologiczne kryteria.

GTC, wiodący deweloper i zarządca aktywów w Europie Środkowo-Wschodniej, podjął decyzję o rozszerzeniu swojego węgierskiego portfolio o nową inwestycję – biurowiec Váci Greens D w Budapeszcie. Transakcja zostanie częściowo sfinansowana z środków pozyskanych dzięki emisji zielonych obligacji pod koniec 2020 r. Nabycie Váci Greens D wpisuje się w strategię Grupy, której celem jest inwestowanie w nowoczesne budynki komercyjne, znajdujące się w stolicach Europy Środkowo-Wschodniej.

Tuż przed publikacją wyników finansowych za 2020 r., GTC potwierdza silną pozycję Grupy, a także wyjątkową zdolność do wykorzystywania pojawiających się możliwości w trudnym okresie pandemii COVID-19. Nowy nabytek, budynek Váci Greens D, oferuje 16 027 m kw. nowoczesnej powierzchni, która spełnia najwyższe wymogi najemców w zakresie wygody codziennej pracy oraz udogodnień w przestrzeni biurowej, takich jak atrakcyjna przestrzeń tarasowa, 246 miejsc parkingowych do dyspozycji najemców, a także liczne restauracje oraz punkty handlowo-usługowe.

Budynek idealnie wpisuje się w obecne portfolio ekologicznych inwestycji GTC, które zapewniają komfort i dobre samopoczucie najemców. Biurowiec Váci Greens D spełnia wymogi BREEAM, a jego projekt uzyskał certyfikat na poziomie “Excellent”. Inwestycja zostanie częściowo sfinansowana z zielonych obligacji wyemitowanych pod koniec 2020 roku.

“W ubiegłym roku sprzedaliśmy jeden z naszych starszych budynków, biurowiec Spiral. Szukając nowych możliwości na rynku, zdecydowaliśmy się nabyć biurowiec Váci Greens D, który uzupełnia węgierskie portfolio Grupy, a także spełnia nasze wymagania w zakresie nowoczesnych i zrównoważonych projektów klasy A. Konsekwentnie realizujemy naszą strategię, oferując najemcom najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa, które są szczególnie pożądane w czasie pandemii” – skomentował Yovav Carmi, Prezes Zarządu GTC.   

Budynek jest częścią kompleksu biurowego znajdującego się w “korytarzu biurowym” Vaci w Budapeszcie. Wyróżnia się doskonałym skomunikowaniem z innymi częściami miasta, dzięki łatwemu dostępowi do linii metra i głównej arterii miasta, ulicy Váci. „Korytarz biurowy” Váci stanowi najbardziej prestiżową lokalizację biurową w Budapeszcie, przyciągając największe węgierskie i międzynarodowe firmy, które szukają powierzchni biurowej w stolicy Węgier. Biurowiec nabyty przez GTC jest niemal w pełni wynajęty przez takich najemców, jak Unilever, AVON i Ford.

Dzięki transakcji zakupu budynku Váci Greens D, węgierski oddział GTC zarządza 88 400 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej, na którą składają tak rozpoznawalne projekty, jak Center Point, Duna Tower czy GTC Metro. Ponadto, w trakcie budowy jest Pillar, wyjątkowy projekt, w pełni wynajęty na długo przed oddaniem do użytku, planowanym na I kwartał 2022 r. Budynek dostarczy na rynek 29 tys. m kw. najwyższej jakości powierzchni biurowej.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio