• Jako dyrektor ds. transakcji, Eszter Salamon będzie odpowiadać za transakcje nieruchomościowe na wszystkich rynkach GTC, w tym w Polsce.
  • Nominacja Eszter pozwoli firmie pomyślnie realizować planowane transakcje na dużą skalę w Europie Środkowo-Wschodniej.  

GTC powołało Eszter Salamon na stanowisko dyrektor ds. transakcji. Jej wybitna, dogłębna znajomość branży oraz bogate doświadczenie w zakresie nieruchomości i operacji finansowych pobudzą optymalizację oraz rozwój celów firmy. Z Eszter jako członkiem zespołu, deweloper liczy na płynną realizację zbliżających się transakcji na dużą skalę, które są planowane na rynkach operacyjnych firmy.

Eszter Salamon jest pełnoprawną ekspertką w dziedzinie finansów i transakcji z ponad 20 letnim doświadczeniem zdobytym w międzynarodowych firmach. Przed dołączeniem do GTC, Eszter pełniła funkcję dyrektor ds. zarządzania nieruchomościami w OTP Real Estate Fund Management Zrt., jednej z największych firm zarządzającymi funduszami nieruchomościowymi na Węgrzech. W ramach codziennych obowiązków, Eszter Salamon odpowiadała za zarządzanie aktywami w portfelu funduszy o wartości ponad 1000 mln euro, a także za realizację dużych transakcji w regionie Europy Środkowo‑Wschodniej.

Podczas kryzysu związanego z pandemią COVID-19, Eszter z zaangażowaniem kierowała swoim działem, obsługując należności czynszowe i wnioski najemców tak, aby poziom pustostanów w portfelu OTP utrzymywał się na niskim poziomie. Wcześniej zajmowała różnorodne stanowiska kierownicze, związane z zarządzaniem finansami w bankach CIB i MKB na Węgrzech. Do jej obowiązków należało finansowanie biurowców klasy A oraz wspieranie transakcji sprzedaży wielofunkcyjnych obiektów na dużą skalę wraz z partnerami zewnętrznymi. W trakcie kariery zawodowej Eszter, silne zaplecze finansowe oraz dogłębna znajomość branży pozwoliły jej doskonalić się w negocjacjach z firmami deweloperskimi, a także finalizować transakcje fuzji i przejęć o wartości 60-220 milionów euro z największymi firmami międzynarodowymi.

To duża przyjemność, gdy tak wszechstronna specjalistka jest gotowa podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby osiągnąć wspólne cele. Cieszę się, mogąc powitać Eszter jako nową dyrektorkę ds. transakcji w GTC. W obliczu planowanych na różnych rynkach transakcji, jestem przekonany, że wiedza Eszter na temat nieruchomości w połączeniu z doskonałymi umiejętnościami z zakresu operacji finansowych sprawią, że sukcesy GTC przekroczą nasze oczekiwania” – mówi Yovav Carmi, Prezes Zarządu GTC. 

Eszter Salamon ukończyła Wydział Finansów i Wyceny Przedsiębiorstw z tytułem magistra ekonomii na Uniwersytecie Corvinus w Budapeszcie.

W trakcie mojej kariery zawodowej zdałam sobie sprawę z jednej rzeczy – w nieruchomościach najważniejsze są profesjonalizm i sprawna współpraca w zespole. Dołączając do GTC, chciałbym, aby moje doświadczenie stanowiło wkład do imponującej puli talentów ekspertów GTC ds. rozwoju. Wierzę, że razem będziemy realizować strategię rozwoju Grupy w kierunku stałego, długoterminowego wzrostu na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej” – komentuje Eszter Salamon, dyrektorka ds. transakcji w GTC.

GTC zrealizowało ostatnio kilka kluczowych transakcji na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Deweloper powiększył swoje węgierskie portfolio, inwestując 160 mln euro w zakup dwóch nieruchomości biurowych w Budapeszcie: Ericsson Headquarters i Siemens Evosoft Headquarters. Wcześniej, GTC nabyło nowy biurowiec w Budapeszcie, Váci Greens D. Transakcja została częściowo sfinansowana z zielonych obligacji wyemitowanych w 2020 roku, zgodnie ze strategią Grupy, zakładającą inwestowanie w zrównoważony portfel budynków komercyjnych zlokalizowanych w stolicach Europy Środkowo-Wschodniej.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio