GTC buduje w centrum Wrocławia nowoczesny biurowiec o łącznej powierzchni najmu 14 500 m kw. Ukończenie budynku planowane jest w pierwszej połowie 2008 roku.

Globis Wrocław – spółka w 100% zależna od Globe Trade Centre S.A. (GTC) rozpoczyna we Wrocławiu budowę biurowca klasy A – GLOBIS. Jest to pierwsza inwestycja GTC w tym mieście, oferująca ok. 14 500 mkw. powierzchni biurowej o wysokim standardzie.

GLOBIS Wrocław jest usytuowany w centrum miasta, przy ul. Powstańców Śląskich, w bezpośrednim sąsiedztwie nowo wybudowanej galerii handlowej – Arkady Wrocławskie i licznych powstających wokół inwestycji komercyjnych i mieszkaniowych. Nowy biurowiec będzie liczył łącznie dwanaście kondygnacji – jedenaście o średniej powierzchni 1200 mkw. – przeznaczonych na biura i parter z 850 mkw. powierzchni handlowo-usługowej, na której powstaną lokale oferujące usługi dla najemców budynku. Powierzchnia biurowa została zaplanowana tak, by mogła pomieścić biura jednego lub kilku najemców. Projekt i kształt budynku umożliwią efektywne rozplanowanie przestrzeni i swobodny dostęp światła dziennego, tworząc komfortowe warunki pracy.

„Wrocław jest miastem o wielkim potencjale. Coraz więcej renomowanych firm otwiera tu swoje biura i zakłady przemysłowe. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu lokalnych władz powstają nowe inwestycje. Jesteśmy przekonani, że GLOBIS będzie się cieszył zainteresowaniem coraz liczniejszej grupy polskich i międzynarodowych firm, poszukujących dla swojej działalności komfortowej powierzchni biurowej w prestiżowej lokalizacji. GLOBIS, dzięki atrakcyjnemu położeniu i wysokiemu standardowi technicznemu budynku, z pewnością spełni wymagania najbardziej wymagających najemców.” – mówi Piotr Kroenke, Dyrektor Generalny GTC.

Projekt architektoniczny GLOBIS Wrocław opracował wrocławska pracownia architektoniczna Studio EL kierowana przez Edwarda Lacha. Zaprojektował on zwartę, podłużną bryłę o nowoczesnej architekturze, rozciągającą się wzdłuż ulicy Powstańców Śląskich. Zwieńczeniem budynku jest przeszklony narożnik, w którym zaplanowano główne wejście. W budynku powstanie podziemny parking dla 200 samochodów.

Prace budowlane już się rozpoczęły, a ich zakończenie jest planowane w pierwszej połowie 2008 roku. Koszt inwestycji wyniesie ponad 20 milionów euro.

Generalnym wykonawcą jest renomowana międzynarodowa firma budowlana HOCHTIEF, która wcześniej zrealizowała należący do GTC biurowiec Globis w Poznaniu.

Zarządzanie projektem powierzono polskiemu przedstawicielstwu firmy GLEEDS – wyspecjalizowanej w zakresie doradztwa w dziedzinie budownictwa i nieruchomości. Posiada biura na wszystkich kontynentach, w Polsce przedstawicielstwo GLEEDS działa od 2000 roku i współpracuje z GTC, przy realizacji krakowskiego biurowca NEWTON.

Za wynajem powierzchni w GLOBIS Wrocław odpowiadają agencje: IK Development i Knight Frank. IK Development to lokalne wrocławskie biuro nieruchomości, wyspecjalizowane w wynajmie nieruchomości komercyjnych. Knight Frank jest częścią międzynarodowej firmy doradczej działającej na rynku nieruchomości.

Wrocław jest jednym z siedmiu miast działalności Globe Trade Centre w Polsce, obok Warszawy, Krakowa, Poznania, Katowic, Łodzi i Częstochowy. W październiku br. spółka zależna GTC nabyła w tym mieście 1,3 ha gruntu przy ulicy Karkonoskiej, pomiędzy centrum a Specjalną Strefa Ekonomiczną w Kobierzycach. GTC planuje na zakupionym terenie budowę kompleksu biurowego o powierzchni 30 000 mkw.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio