GTC rozpoczyna realizację pierwszej fazy kompleksu OKĘCIE BUSINESS PARK. Budynek NOTHUS zaoferuje łącznie 8850 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Zakończenie budowy biurowca planowane jest na I kw. 2008 roku.

Globe Trade Centre S.A. (GTC) rozpoczyna realizację unikalnej na polskim rynku inwestycji-OKĘCIE Business Park. W pierwszym kwartale 2008 roku deweloper odda do użytku pierwszy budynek kompleksu – NOTHUS.

NOTHUS będzie pierwszym z siedmiu budynków biurowych kompleksu OKĘCIE Business Park, powstającego przy ul. 17 Stycznia, w sąsiedztwie budynków LOT-u i Polskich Portów Lotniczych. Ten nowoczesny park biznesowy powstaje pomiędzy Al. Krakowską (trasą wylotową na Łódź, Kraków, Wrocław i Katowice) a ul. Żwirki i Wigury – drogą prowadzącą z centrum miasta do Międzynarodowego Portu Lotniczego Okęcie.

Na siedmiu kondygnacjach NOTHUS zaoferuje najemcom łącznie 8850 mkw. powierzchni przeznaczonej na biura. Na parterze budynku zaplanowano 400 mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Dla przyszłych użytkowników powstanie 205 miejsc parkingowych.

Typowe piętro będzie miało 1434 mkw., a jego przestrzeń została zaplanowana tak, by zapewnić maksymalny komfort pracy i elastyczną aranżację wnętrza na potrzeby przyszłych najemców.

NOTHUS zostanie wyposażony w nowoczesny system zarządzania budynkiem, system kontroli dostępu zapewniony przez profesjonalną całodobową ochronę. We wnętrzach zostanie zainstalowana pełna klimatyzacja, podwieszane sufity i uchylne okna. Wszystkie toalety i kuchnie będą w pełni wyposażone.

„GTC jest pierwszą firmą, która wybuduje nowoczesny kompleks biurowy w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego. Będzie to doskonała lokalizacja dla dużych firm i międzynarodowych korporacji, które ze względu na swój charakter i specyfikę pracy poszukują dogodnej komunikacji nie tylko z centrum miasta, czy prestiżowymi dzielnicami mieszkaniowymi Warszawy, ale również z głównymi drogami krajowymi wiodącymi na południe Polski i międzynarodowymi połączeniami lotniczymi ” – mówi Piotr Kroenke, Dyrektor Generalny GTC.

OKĘCIE BP będzie pierwszym parkiem biznesowym w tej części Warszawy, powstałym na wzór podobnych otaczających porty lotnicze światowych metropolii. Pierwszy budynek kompleksu zaczerpnął swą nazwę od nazwy jednego z 24 wiatrów z róży wyrysowanej na mapie świata powstałej na początku XVI wieku.

Projekt architektoniczny OKĘCIE BP powstał w APA Kuryłowicz&Associates (APA KA) kierowanej przez renomowanego polskiego architekta prof. Stefana Kuryłowicza. NOTHUS (podobnie, jak pozostałe budynki w kompleksie) będzie konstrukcją rozłożoną na planie litery „U”. Przeszklona fasada budynku zapewni stały dopływ światła dziennego i bezpośredni kontakt z zielonym otoczeniem, a także widok na płytę lotniska i startujące z niej samoloty.

Położenie budynku z jednej strony oddala go od zatłoczonych ulic miasta, a z drugiej strony daje łatwy dostęp do komunikacji miejskiej, i oferuje unikalną lokalizację z naturalnym jeziorkiem i w otoczeniu zielonych terenów Okęcia. Na terenie kompleksu powstaną liczne miejsca wypoczynku oraz sieć alejek spacerowych i uliczek prowadzących do poszczególnych budynków. Zdaniem architektów i specjalistów od wynajmu powierzchni biurowych to doskonała propozycja dla firm ceniących spokój i kreatywną atmosferę pracy.

Planowana rozbudowa systemu komunikacyjnego wokół lotniska, przedłużenie ulicy 17 stycznia do ulicy Poleczki i dalej do ulicy Puławskiej pozwoli najemcom na swobodny dojazd do głównych krajowych i miejskich tras komunikacyjnych.

Głównym wykonawcą budynku NOTHUS jest firma Warbud S.A., za wynajem powierzchni biurowej odpowiadają agencje: Jones Lang LaSalle i CB Richard Ellis.

Budowa biurowca będzie kosztowała 20 mln euro , koszt całej inwestycji Okęcie Business Park szacowany jest na 120 mln euro.

Więcej informacji o inwestycji i wizualizacje dostępne są na stronie:
www.gtc.com.pl/pub/projects/nothus/index.html

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio